«Нафтогаз» сформував платіжки за грудень: є непорозуміння

Автор: Підготувала Альона ШНАБСЬКА 18 Янв. 2021 09:36

«Нафтогаз» уже виставив жителям Херсонщини рахунки за опалення за грудень

Один кубический метр для тих споживачів, які залишалися минулого місяця в компанії як у «постачальника останньої надії», коштує 6,77 грн. Якщо ви хочете дізнатися, скільки платити вам, треба зайти на сайт «Нафтогазу», обрати розділ «Постачальник останньої надії», ввести свій код ІЕС (код енергетичної ідентифікації суб’єкта ринку природного газу), який можна дізнатися в особистому кабінеті на сайті «Херсонгазу» чи особисто звернутися на підприємство за ним.

На сайті «Нафтогазу» є посилання для онлайн-оплати, а також можна виписати реквізити, куди платити за газ компанії. Крім того, була інформація, що «Нафтогаз» надсилатиме платіжки своїм абонентам. Але, чесно кажучи, не віриться, що таке станеться. Та якщо й відбудеться розсилка, то поштою платіжка прийде ой як не скоро.

До речі, щодо рахунків від «Нафтогазу», то вже є непорозуміння. Одна херсонка написала в соцмережі, що 9 січня на сайті була для неї сума для оплати за газ 3 тисячі гривень, а вже 11 січня, коли вона хотіла заплатити за послугу – 4 тисячі. Також вона повідомила, що не може додзвонитися до операторів, немає з’єднання. Можливо, жінка щось не зрозуміла чи не там подивилася інформацію? Та це не поодинокий випадок.

Херсонець Володимир, який у грудні уклав угоду на постачання газу з «Нафтогазом», розповів, що не чекав рахунку від компанії, а сам порахував за тарифом 6,33 гривні за куб (тариф «місячний»), який було вказано в його особистому кабінеті, та заплатив за послугу. Та згодом вирішив перевірити, чи є нарахування від компанії.

«Що цікаво – сума була більша, ніж я заплатив, а обсяг газу сходився, – говорить читач. – Нарахована сума компанією була розбита на дві частини й порахована за двома тарифами: по 6,33 і 6,77 грн за куб. Тому різниця між тим, що я заплатив і нарахуванням складала 100 гривень з копійками. Мене це здивувало, адже в особистому кабінеті вказано мій тариф – 6,33 грн. Коли я звернув увагу на дати з розірваними сумами, тоді я здогадався, що до 14 грудня мені пораховано газ за тарифом «останньої надії» – 6,77 грн, а потім я вже став абонентом «Нафтогазу» та отримав тариф 6,33 грн. Може так і правильно, але ніхто про це не попереджав, тому я гадав, що за весь грудень маю заплатити по 6,33 грн. Роз’яснень із цього приводу не було взагалі».

Можна уявити, скільки буде непорозумінь за такою системою розрахунків і відсутності живого зв’язку з оператором. Як робити звірку бабусям, яким взагалі важко зрозуміти цю систему онлайн?

До речі, кому потрібні телефони «Нафтогазу»: 066-300-28-88, 098-300-28-88, 093-300-28-88. Але якщо ви не зможете додзвонитися через перевантаження ліній, претензії не до газети «Гривна». Ми просто надали вам корисну інформацію з сайту «Нафтогазу».

МОЖЕ, ЗНИЗЯТЬ ТАРИФИ НА ГАЗ?

Днями після мітингів у містах України Президент Зеленський заявив, що влада «не може дозволити зростання цін» на газ. За його словами, блакитне паливо дорожчає в Європі, й це призводить до зростання цін і в Україні. Зеленський провів нараду з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем, в. о. міністра енергетики Юрієм Вітренком, на якій обговорили нову «справедливу» ціну на газ. Як повідомляютьу прес-службі Президента, Кабмін готує системні рішення щодо «вибудовування балансу на енергетичному ринку». Юрій Вітренко презентував попередній план щодо істотного зниження тарифів на газ і встановлення ціни, яка була б справедливою на думку споживача. Як саме цього досягнуть, невідомо. Вітренко пропонує повернути регульований тариф на газ, як було минулого року. В такому разі визначати ціну буде не ринок, а Кабмін.

ПОСТАЧАЛЬНИК ГАЗУ ХОЕК ОФОРМЛЮЄ ДОКУМЕНТИ Й БЕЗ ІНТЕРНЕТУ

Усі ці проблеми з тарифами, переходами до нового постачальника стали головним болем для людей, особливо похилого віку. Перше нарахування від «Нафтогазу», де зараз більшість споживачів Херсонщини, показали, що порядку мало. До речі, не варто хвилюватися, що вам треба терміново укладати договір із постачальников газу – «Нафтогаз» не має права зупинити постачання газу! Час є. Зокрема Херсонська обласна енергопостачальна компанія, яка постачає мешканцям області електроенергію, а віднедавна й газ, пропонує укласти договір на постачання блакитного палива саме з ХОЕК. Адже для цього навіть можна обійтися без допомоги знавців комп’ютера та Інтернету. Споживачі, які звикли ходити до абонслужби в своєму населеному пункті, особисто спілкуватися з оператором, можуть так само звернутися до центрів обслуговування споживачів (абонвідділів) і підключити в тому числі й послугу постачання газу.

Головний офіс підприємства знаходиться за адресою: м. Херсон, вул. Перекопська, 178. Також звертайтеся до своїх Центрів обслуговування споживачів у своїх населених пунктах. Серед переваг ХОЕК перед іншими постачальниками – розширена мережа діючих центрів обслуговування споживачів на всій території області; діючий офіційний сайт, колцентр, інформаційно-консультаційний центр; уже створений кабінет споживача, який має розділи енерго- та газо-постачання; дистанційні електронні сервіси (замовлення онлайн-послуг і онлайн-оплата рахунків, без потреби відвідування Центрів обслуговування споживачів). На сайті ХОЕК уже працює розділ «Постачання природного газу» (https://khoek.ks.ua ). Для реєстрації послуги газу можна також відправити пакет документіву ХОЕК – заявку на зміну постачальника, копії паспорту, ідентифікаційного коду та документів на право власності на приміщення на електронну пошту за адресою: gaz@khoek.ks.ua.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів