Екологи повідомляють про факти варварського знищення дерев у Миколаєві

Екологи повідомляють про факти варварського знищення дерев у Миколаєві

Автор: Марина Поліщук 07 Лютого 2024 10:10

Під час ремонту дороги по вулиці Крилова в Заводському районі Миколаєва було знищено та пошкоджено 14 дерев. Заяву про вчинення злочину подано до поліції.

Факт злочину виявили 1 лютого спеціалісти Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу. На місці, де проводиться ремонт дороги, інспектори зафіксували обламані корені та обдерту кору дерев.

Як повідомила пресслужба Держекоінспекції, були знищені та пошкоджені тополі, платани, акації та ясені діаметрами від 14 до 83 сантиметрів.

«Такими діями порушені стаття 10 Закону України «Про рослинний світ», стаття 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», п. 4.2 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, пункт 3 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах», – ідеться в повідомленні.

За даними Держекоінспекції, сума збитку становить майже 32 тисячі гривень. Того ж дня інспекція подала заяву про вчинення злочину до органів поліції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві Центральний проспект прикрасили 50 молодих липок (фото)

Також інспекція повідомляє, що в Миколаєві останнім часом трапляються непоодинокі випадки варварської обрізки дерев до стовбура – так званого кронування. Що це таке та чому воно є небезпечним для міських насаджень?

«Кронування – це коли з дерева зрізається більше 30% листяної маси гілок, це вже обшморг крони до ступеня не припинення росту, але значного ослаблення дерева. До 50% – це обшморг крони до припинення росту самого дерева.

Часто зрізають саме всю крону, лишаючи лише стовбур. Потім дерево, рятуючись, випускає безліч водяних пагонів, але вони не є гілками, і не виконують своїх функцій»,пояснюють у Держекоінспекції.

Містяни, спостерігаючи за ростом таких пагонів, думають, що дерево «відросло», а насправді воно помирає, додають екологи. Після кронування дерево живе 2-5 років, хоча могло б іще прожити 100-200 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Наслідки підриву Каховської ГЕС: в одному зі скверів Миколаєва довелося викорчувати сосни

Фото: Facebook/Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів