Зі списку Почесних громадян Херсона офіційно викреслили ім’я ще одного зрадника

Зі списку Почесних громадян Херсона офіційно викреслили ім’я ще одного зрадника

Автор: Марина Поліщук 21 Мар. 2024 17:00

21 березня міська влада Херсона позбавила звання Почесний громадянин Херсона колишнього головного архітектора міста В’ячеслава Громихіна. Кілька днів тому Громихін з’явився на відео російських пропагандистів – він брав участь у псевдоголосуванні за російського диктатора.  

Як повідомив начальник Херсонської МВА Роман Мрочко, люди, які зганьбили себе співпрацею з російською окупаційною владою, не мають права залишатися Почесними громадянами Херсона.

«Сьогодні мною підписане розпорядження про позбавлення звання "Почесний громадянин міста Херсона" В’ячеслава Громихіна, яке йому було присвоєне у серпні 2012 року.

В’ячеслав Громихін більше 20 років був головним архітектором Херсона. У період окупації російськими військами залишився у місті і евакуювався на лівий берег незадовго до деокупації. Ворожі телеграм-канали не так давно поширили відео, де колишній головний архітектор Херсона охоче спілкується з російським пропагандистом біля однієї з виборчих дільниць на тимчасово окупованій території під час незаконних виборів президента рф. 

Громихін зробив свій вибір, тому більше не Почесний громадянин українського Херсона!»написав Мрочко у своєму телеграм-каналі 21 березня.


Скріншот одного з окупаційних телеграм-каналів

Про те, що Громихін – колаборант, стало відомо не зараз, а ще під час окупації Херсона. У жовтні 2022 року «Гривна» писала про відкриття в будівлі Палацу молоді (ДКТ) виставки, мовою окупанта, «мастера скульптуры и живописи Вячеслава Громыхина». А згодом з’явився і відеосюжет, в якому Громихін розповідав, як добре зараз все відроджується у Херсоні та як він радіє з цього.

Нагадаємо, Громихін був головним архітектором Херсона з 1979-го по 2002 роки. До 2006-го був радником міського голови Херсона з питань архітектури. Серед проєктів Громихіна – забудова центру Херсона, монумент Слави на березі Дніпра, пам’ятник жертвам тоталітарного режиму, реконструкція собору Стрітенської церкви в Херсоні, вивезений окупантами пам’ятник Потьомкіну тощо.

Як повідомляла «Гривна», минулого року Роман Мрочко позбавив звання «Почесний громадянин Херсона» трьох осіб, які підтримали російську агресію проти України: актора Сергія Гармаша, гімнастку Ларису Латиніну та санлікаря Юрія Ромаскевича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кар’єрний злет» херсонського зрадника: Ромаскевич очолив поліклініку на Камчатці 

На головній світлині: скріншот відео пропагандистського телеканалу про відкриття виставки Громихіна в окупованому Херсоні в жовтні 2022 р.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів