За співпрацю з окупантами засудили директорку Микільського дитсадка

За співпрацю з окупантами засудили директорку Микільського дитсадка

Автор: Ганна Власенко 09 Декабря 2023 11:20

Івано-Франківський міський суд засудив директорку дитсадка «Джерельце» із деокуопваного села Микільське Херсонської області Ларису Лаврову. Її визнали винною у співпраці з окупантами.

Про це йдеться у вироку від 29 листопада.

Із серпня по 11 листопада 2022 року Лаврова займалась пропагандою у закладі дошкільної освіти і сприяла утвердженню окупаційної політики. Директорка активно займалася вилученням української мови та всіх українознавчих дисциплін з дошкільної програми, запроваджувала російську мову, історію Росії, сприяла мілітаризації освіти дітей. Підлеглих жінка начебто схиляла до співпраці з окупантами, а тих, хто публічно виявляв свою українську позицію, переслідувала.

Зазначається, що на російському телеканалі вийшов відеосюжет, в якому Лаврова  розповідає, що їхній садок, школа та село були російськими, але останні два роки їм казали працювати на українській мові. 

Також у матеріалах справи є скриншоти смс-перписки, в якій колаорантка повідомляє про свою співпрацю з окупаційною владою і що працює на посаді директори дитсадка.

Перед звільненням правобережної Херсонщини від окупантів Лаврова втекла з Микільського разом із росіянами. Наразі Лаврова не затримана і переховуєтся від правоохоронних органів. Її справу суд розглядав заочно.

Жінку засудили до 2 років увʼязнення із забороною обіймати посади в органах державної влади, органах місцевого самоврядування і закладах освіти та інших субʼєктах освітньої діяльності строком на 10 років.

Днями про підозру в колабораційній діяльності заочно повідомили колишній директорці школи в Білозерській громаді. Жінці загрожує ув’язнення за співпрацю з окупантами.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів