Директорку школи в Білозерській громаді підозрюють у співпраці з окупантами

Директорку школи в Білозерській громаді підозрюють у співпраці з окупантами

Автор: Марина Поліщук 08 Декабря 2023 17:20

Про підозру в колабораційній діяльності заочно повідомили колишній директорці школи в Білозерській громаді. Жінці загрожує ув’язнення за співпрацю з окупантами.

Як повідомляє пресслужба обласної прокуратури, 56-річна підозрювана під час тимчасової окупації Херсонщини допомагала представникам держави-агресора впроваджувати російську програму навчання.

У серпні 2022 року на базі Кізомиської школи за наказом окупаційної влади було створена «Кізомиська школа Білозерського муніципального округу». Підозрювана очолила цей заклад, написавши відповідну заяву до так званого «департаменту освіти і науки ВГА Херсонської області».

На цій посаді жінка забезпечила навчання в закладі російською мовою за російськими підручниками, роздавала їх дітям. Підбирала в колектив учителів, які працювали за російськими освітніми програмами.    

Їй заочно повідомлено про підозру в колабораціонізмі за ч. 3 ст. 111-1 КК України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 3 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років.

Як повідомляє «База зрадників Херсона», ідеться про Кривонос Лілію Гаврилівну, 5 грудня 1967 року народження. Директор Кізомиської середної школи, яка пішла на співпрацю з окупантами, залишившись на посаді працювати за російською програмою. Оформила навчальний заклад за російськими законами.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Директорка Дніпровського ліцею Білозерської громади: «Окупантів наші роутери і налякали, і заздрість викликали»

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів