Вирок за державну зраду: засуджено колишнього чиновника та кандидата в мери Херсона

Вирок за державну зраду: засуджено колишнього чиновника та кандидата в мери Херсона

Автор: Марина Поліщук 15 Мар. 2024 13:03

Суд оголосив вирок за обвинуваченням у державній зраді колишньому чиновнику з Херсона Олександру Чернікову, який свого часу навіть балотувався на посаду мера міста. Його заочно засуджено до 15 років ув'язнення з конфіскацією всього належного йому майна, окрім житла.

Про це йдеться у вироку Шевченківського райсуду Чернівців від 12 березня.

Судом встановлено, що у травні 2022 року Черніков, будучи проросійськи налаштованою особою, пішов на співпрацю з окупантами й добровільно зайняв посаду начальника відділу технагляду управління ЖКГ ВЦА м. Херсон (мовою оригіналу – «начальник отдела технадзора управления ЖКХ ВГА г. Херсона»).

Отримавши владні повноваження, зрадник здійснював підривну діяльність проти України та забезпечував утвердження окупаційної влади.

Наразі 62-річний Олександр Черніков перебуває в розшуку. Під час відступу армії РФ з правобережної Херсонщини він утік разом із окупантами. Чи продовжує він зараз працювати на окупаційну владу – достеменно не відомо. Принаймні в пропагандистських новинних ресурсах його ім’я не згадується.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Депутатка Херсонської облради планувала втечу до тимчасово окупованого Криму

Олександр Черніков свого часу був досить відомий у Херсоні. Як пише Центр журналістських розслідувань, від 2006-го по 2010 роки він працював в інспекції з нагляду за станом житлового фонду при управлінні житлового господарства Херсонської міської ради. Потім був директором ПП «Жилсервіс», а з 2014 року очолював інспекцію ЖКГ Херсонської міськради до її ліквідації у 2021 році.

У 2014 році Черніков балотувався самовисуванцем на посаду міського голови Херсона. Наступного року – балотувався до Херсонської міськради від партії «Наш край», а у 2020 році – до Корабельної районної ради Херсона від Блоку Володимира Сальдо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Довічне ув’язнення: скільки таких вироків оголошено колаборантам Херсонщини та хто ці люди 

На знімках – зрадник Олександр Черніков. Фото із соцмереж

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів