Депутат Херсонської міськради, якого звинувачують в державній зраді, залишиться в СІЗО до квітня

Депутат Херсонської міськради, якого звинувачують в державній зраді, залишиться в СІЗО до квітня

Автор: Іван Підлісний 21 Февр. 2024 12:00

Депутату Херсонської міськради Іллі Карамалікову продовжили запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 11 квітня включно. Про це стало відомо з ухвали Жовтневого райсуду міста Кривий Ріг.

Прокурор в ході розгляду клопотання зазначив, що Карамаліков може переховуватися від суду, вчинити інший злочин або перешкоджати розслідуванню в разі зміни запобіжного заходу на такий, що не пов'язаний з утриманням під вартою. Також сторона обвинувачення зауважив, що депутат має подвійне громадянство та більше трьох неповнолітніх дітей, через що може покинути Україну. 

Адвокат Карамалікова заявив про відсутність ризиків, названі прокурором, та необгрунтованість обвинувачення. 

Нагадаємо, що Іллю Карамалікова було затримано у квітні минулого року. Його обвинувачують у державній зраді. Загрожує депутату 15 років в'язниці або довічне позбавлення волі. Під час окупації Херсона Карамаліков очолював у місті роботу патрулів на базі КП "Муніципальна варта", які запобігали мародерству.

Одним з епізодів кримінальної справи є передача російського пілота до рук російських окупантів, про що розповів його адвокат Михайло Величко під час пресконференції у травні минулого року. Також в матеріалах справи, за словами захисника Карамалікова, є епізод із передачі даний активістів, учасників АТО та тероборонівців представникам окупаційних структур.

На одному з минулих судових засідань Ілля Карамаліков заявив, що є "пастором церкви, підприємцем, меценатом та справжнім патріотом України, переховував військових в окупації, зберігав їх зброю, опікувався допомогою мешканцям міста Херсон, не покинув рідне місце, на відміну від силових структур". Крім цього, він запропонував обміняти його на міського голову Херсона Ігоря Колихаєва, який перебуває в російському полоні.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів