Випускник Борозенської школи Херсонщини – серед переможців конкурсу «Молодий вчений року»

Випускник Борозенської школи Херсонщини – серед переможців конкурсу «Молодий вчений року»

Автор: Марина Поліщук 22 Май 2024 18:00

18 травня з нагоди Дня науки відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Молодий вчений року-2023». Серед переможців – випускник Борозенської школи Бериславського району Едуард Лисенков.

Едуард Анатолійович – професор, доктор фізико-математичних наук. Нині він працює завідувачем кафедри фізики та математики факультету комп'ютерних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили, що знаходиться в Миколаєві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Університет у Миколаєві, в який влучило 5 російських ракет, повністю відбудували за 10 млн гривень (фото)

Конкурс започатковано в 2021 році, його організовує та проводить Рада молодих вчених при Міністерстві освіти та науки України. Його мета – публічне визнання та підтримка досягнень молодих учених у різних галузях та сферах діяльності, популяризація науки, підвищення інтересу до наукових досліджень.

Нагородження найталановитіших молодих науковців за їхні здобутки 2023 року відбулося в Київському будинку вчених Національної академії наук України. Загалом було представлено 100 номінацій. Едуард Лисенков отримав найвищу оцінку та став переможцем у номінації «Фізика та астрономія».

Цікаво, що Едуард Лисенков є науковим керівником унікальної науково-дослідної навчальної лабораторії нанокомпозитних матеріалів, яку в листопаді 2020 року створили в ЧНУ імені Петра Могили. Лабораторію створили для проведення досліджень, зокрема, в області наносистем та нанотехнологій у медичній сфері.

Едуард Лисенков понад 15 років займається відповідним напрямком і має чималий доробок наукових праць з нанотехнологій. Кандидатську дисертацію він захистив у 2011 році, а доктором наук став у 2018-му. Обидві роботи захищав за напрямком «Фізика полімерів».

Довідка. Молодий учений – це вчений віком до 35 років включно, який має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчений віком до 40 років включно, який має науковий ступінь доктора наук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Подобається бути першою»: вчителька фізики єдина з Херсона вийшла у фінал конкурсу «Учитель року»

На світлині: Едуард Лисенков під час нагородження номінантів конкурсу. Фото: ХОВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів