Відому колаборантку з Білозерки засудили до 15 років позбавлення волі

Відому колаборантку з Білозерки засудили до 15 років позбавлення волі

Автор: Марина Поліщук 26 Декабря 2023 17:20

Жительку Білозерки, яка після повномасштабного вторгнення РФ пішла на співпрацю із загарбниками та отримала посаду в окупаційних органах влади, суд визнав винною в державній зраді та призначив 15 років позбавлення волі. Вирок – заочний, оскільки колаборантка втекла перед звільненням правобережної Херсонщини.

Провину 45-річної жінки в суді довели прокурори Чернівецької обласної прокуратури. У серпні 2022 року обвинувачена обійняла посаду заступника голови в підконтрольному окупаційній адміністрації РФ органі влади – «Білозерській районній адміністрації», яка була створена та функціонувала в інтересах РФ, повідомляє пресслужба Чернівецької прокуратури.

За державну зраду та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України)  їй призначено покарання у вигляді 15 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, державного управління, місцевого самоврядування строком на 10 років, з конфіскацією майна.

Зазначимо, що йдеться про Ірину Спіцину, яка до повномасштабного вторгнення РФ в Україну була старостою села Томина Балка, що входить до Білозерської територіальної громади.

Її чоловік Андрій Спіцин на момент вторгнення був депутатом Білозерської селищної ради. Загалом на окупантів працювала чи не вся родина Спіцина: його дружина та рідна сестра дружини з донькою. Детальніше про цю сім’ю колаборантів «Гривна» розповідала в матеріалі «Як відома в Білозерці родина перейшла на бік ворога й отримала керівні «посади» в громаді».

Ірина Спіцина отримала від окупантів посаду «першого заступника голови Білозерської військово-цивільної адміністрації». Нагадаємо, головою окупаційної адміністрації Білозерки стала депутатка селищної ради Ірина Козльонкова.

Відомо, що під час визволення Херсонщини вся родини Спіциних втекла разом з окупантами на лівий берег Дніпра. Де вони наразі перебувають – невідомо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За збір інформації про військові об’єкти в Одесі переселенець з Херсона сяде за ґрати

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів