За збір інформації про військові об’єкти в Одесі переселенець з Херсона сяде за ґрати

За збір інформації про військові об’єкти в Одесі переселенець з Херсона сяде за ґрати

Автор: Ганна Власенко 26 Декабря 2023 12:00

Переселенець із Херсона після звільнення рідного міста від окупантів переїхав до Одеси де фіксував на камеру різні об’єкти, у тому числі й військові, та відправляв інформацію ворогу. Київський райсуд міста Одеси визнав чоловіка винним у державній зраді.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 19 грудня.

Зазначається, що наприкінці січня 2023 року обвинувачений, маючи проросійську позицію, почав спілкуватися у Telegram із громадянином РФ, який збирав інформацію про стратегічно важливі обʼєкти, в тому числі військові частини, військові заводи і обʼєкти критичної інфраструктури у місті Одеса та в Одеській області.

За 100-150 доларів США чоловік погодився передавати відомості про розташування українських військових.

27 січня 2023 року він  сфотографував будівлю Малиновського військкомату і відправив декілька фото росіянину. За це він отримав на банківську карту 4 тисячі гривень. Наступного дня, спілкуючись із замовником, обвинувачений запропонував також підшукувати людей для виконання подібних завдань.

Також, 31 січня зловмисник знімав фото і відео входу і периметру прикордонної військової частини. Він відправив матеріал, але платню не встиг отримати, бо того ж дня був викритий праовохоронцями.

У судовому засіданні чоловік повністю вихнав вину. Він корінний житель Херсона і жив там під час окупації. Після звільнення міста, 29 листопада 2022-го він переїхав до Одеси і хотів заробити гроші. В Інтернеті він нібито випадково знайшов оголошення і на замовлення сфотографував військкомат і військову частину. Фото він відправляв у Telegram адресату на імʼя «Кум». Він розумів, що своїми діями вчиняє злочин, але начебто не розумів, що його вербують. Чоловік запевнив, що проти збройної агресії Росії, жив в окупації, але не має ніяких звʼязків із Росією. Обвинувачений сказав, що щиро кається і засуджує свою поведінку, просив призначити наймʼякіше покарання.

Повідомляється, що суд врахував щире каяття і визнання вини і призначив більш мʼяке покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Закон передбачає за державну зраду 15 років тюремного строку або довічно. 

Раніше «Гривна» повідомила, що вчителя з Первомайська судитимуть за заклики до захоплення території України.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів