Верховна Рада проголосувала за закон про зміну правил мобілізації: чого очікувати й коли

Верховна Рада проголосувала за закон про зміну правил мобілізації: чого очікувати й коли

Автор: Марина Поліщук 11 Апр. 2024 13:05

11 квітня парламент ухвалив у другому читанні урядовий законопроєкт про зміну правил мобілізації та військового обліку. «За» проголосували 283 народні депутати.

Про це із зали парламенту повідомив нардеп Ярослав Железняк, додавши, що голосували за законопроєкт у редакції Комітету Нацбезпеки.

Ідеться про проєкт закону № 10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку».

ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ ЗАКОНУ

- Чоловіки віком 18-60 років зобов'язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг або в електронному кабінеті призовника.

- Замість строкової служби вводиться базова військова підготовка терміном 5 (у мирний час) та 3 (у воєнний час) місяців. Її можна пройти під час навчання у ВНЗ чи в тренувальних центрах ЗСУ. Така підготовка розпочнеться з 1 вересня 2025 року.

- Обмежено придатні повинні повторно пройти ВЛК.

- Ті, хто отримав ІІ-ІІІ групу інвалідності після 24 лютого 2022 року (крім військовослужбовців), мають пройти повторний медогляд для визначення придатності до служби.

- Українці за кордоном мають протягом 60 днів оновити персональні дані в ТЦК. Зробити це можна буде дистанційно електронною поштою, по телефону або через е-кабінет.

- Дехто може отримати відстрочку від мобілізації. Ідеться про осіб з інвалідністю, батьків трьох і більше неповнолітніх дітей (крім тих, хто має заборгованість зі сплати аліментів), тих, хто самостійно виховує неповнолітню дитину. Також від мобілізації звільняються усиновлювачі, опікуни дітей з інвалідністю та недієздатних осіб, громадяни, чиї близькі родичі загинули чи зникли безвісти.

- Людей з інвалідністю, звільнених із полону, громадян віком до 25 років, які пройшли базову загальновійськову підготовку, можуть мобілізувати лише за їхнім бажанням.

- Обмеження права керування авто для тих, хто ухиляється від військової служби (тут є ваинятки).

- Під час перевірки документів уповноважений представник ТЦК або поліцейський здійснюватиме фото- та відеофіксацію процесу пред'явлення та перевірки документів.

- Необхідно обов'язково мати при собі військово-обліковий документ та показати його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ.

Закон набуде чинності через місяць після підписання його Президентом.

ЧИТАЙТЕ АТКОЖ: Зменшення призовного віку, е-кабінет і дозвіл студентам на виїзд за кордон – важливі новини сьогодення

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів