Прокуратура затримала в Одесі місцевого блогера. За даними слідства, він поширював інформацію про розташування підрозділів українських захисників в Одесі та області.
За процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури затриманому жителю Одеси повідомлено про підозру в несанкціонованому поширенні інформації про розташування Збройних сил України (ч. 2 ст. 114-2 КК України).
Як повідомляє пресслужба Офісу Генпрокурора, блогер знімав на відео фортифікаційні споруди для охорони та оборони території регіону від ворожої армії. Відео розмістив на власній сторінці у соцмережі TikTok, що дає можливість ідентифікувати об’єкти на місцевості.
«Опубліковане тіктокером відео з коментарем переглянули майже 10 000 користувачів, з подальшим його розповсюдженням, зокрема російськими користувачами соцмережі», - зазначено в повідомленні.
За клопотанням прокурора підозрюваного взято під варту без визначення розміру застави. Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі Управління СБУ в Одеській області.
За інформацією управління СБУ в Одеській області, 28-річний блогер особисто відзняв відео розташування оборонного об’єкту, де несли службу підрозділи Нацгвардії і Нацполіції України. Потім отриманий відеофайл розмістив на власній сторінці у соцмережі ТікТок з прив’язкою до геолокації. Свої злочинні дії він пояснював бажанням наростити аудиторію.
Крім того, в СБУ повідомили про затримання ще одного блогера, який займався подібними забороненими речами. Так, 36-річний одесит здійснив несанкціоновану відеозйомку роботи української ППО під час однієї з нічних масованих атак рашистів на Одесу. Заборонений контент він виклав на власній сторінці в Instagram та акаунті відео-хостингу Youtube. В описі під відео він вказав точний час та місце зйомки. Тим самим він міг розкрити місцеположення та специфіку роботи вітчизняної ППО. Йому теж повідомили про підозру за ч. 2 ст. 114-2 КК України.
Сьогодні кримінальна відповідальність за зйомку позицій ЗСУ, які можливо ідентифікувати, відповідно до ч. 2 ст. 114-2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
Однак нещодавно у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт № 9519 про посилення кримінальної відповідальності за поширення інформації про рух озброєння та розташування українських військ. Депутати пропонують, зокрема, й довічне ув’язнення для тих, хто зливає інформацію про військових.
Фото: Офіс Генпрокурора та СБУ
Тэги: