Демонтаж багатоквартирних будинків, які були зруйновані російськими обстрілами, днями розпочали в Миколаєві. Це ті багатоповерхівки, які за результатами технічної експертизи не підлягають відновленню.
Загалом, за інформацією департаменту ЖКГ міськради, суттєвих руйнувань зазнали 12 будинків у Миколаєві. Чотири з них підлягають повному демонтажу.
Раніше в одному з інтерв’ю мер Миколаєва Олександр Сєнкевич повідомив, що більше 30 багатоквартирних та близько 100 приватних осель у місті відновленню не підлягають.
Наразі підрядник приступив до роботи на вулиці Заводській, 35. За цією адресою демонтуватимуть три корпуси. Згідно із законодавством, перед початком робіт усі мешканці будинку дали згоду на демонтаж, повідомляє пресслужба Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в межах державної програми «єВідновлення» власники зруйнованого житла можуть отримати компенсацію для купівлі нового житла. Як повідомив перший заступник міського голови Віталій Луков, на сьогодні переважна більшість жителів будинку по вулиці Заводська, 35 уже подали заяви на відшкодування. Понад половину із цих заявок уже розглянула спеціально створена міська комісія та винесла позитивне рішення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не згодні з рішенням влади: у Миколаєві мешканці зруйнованого будинку самі замовили технічне обстеження будівлі
Мешканців постраждалих будинків не тільки консультують, як діяти, а й допомагають оформити документи, подати заяву на компенсацію за програмою «єВідновлення», без зволікань розглядають заяви на комісії.
«Сьогодні ми вже маємо результат цієї роботи. Понад половина жителів будинків по вулиці Заводській, 35 отримали позитивний висновок міської комісії, що визначає право на отримання компенсації. Дані внесені до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Практично всі заяви, що ці мешканці подали в «Дію», вже розглянуті. Є власники, в яких документи не оформлені належним чином. Місто допомагає їх оновити, щоб люди все ж могли отримати відшкодування», - розповів Віталій Луков.
За словами першого віцемера, за підрахунками, власники близько 500 квартир та приватних житлових будинків мають можливість отримати сертифікат на придбання нового житла.
«Наразі в «Дію» подали заяви приблизно 120 людей. Тому розуміємо, що попереду ще багато роботи. Місто готове всіляко допомагати людям, які втратили домівку. Ми зробимо все можливе, аби миколаївці якнайшвидше привели до ладу свої документи, подали заяву на відшкодування та отримали сертифікати. Прошу миколаївців не зволікати та не боятися скористатися цією можливістю», - додав Луков.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спадщина, матеріальна допомога, відшкодування за пошкоджене житло – у Мін'юсті відповіли на запитання переселенців
Тэги: