У Криму окупанти засудили жительку Херсонщини за «дискредитацію російської армії»

У Криму окупанти засудили жительку Херсонщини за «дискредитацію російської армії»

Автор: Марина Поліщук 18 Февр. 2024 10:10

Жительку села Богданівка Херсонської області, яка «евакуювалася» до тимчасово окупованого Криму, 16 лютого суд в Саках визнав винною в «дискредитації російської армії». Згідно із законами країни-агресора, жінці загрожує штраф від 30 до 50 тисяч рублів.

Ім’я засудженої – Нелі Гоголенко, живе вона в селі Фрунзе Сакського району. Саме там у місцевому магазині 7 січня цього року вона нібито вступила в конфлікт із двома російськими військовими, пообіцяла дати їм пи*ди. Потім на вулиці до неї нібито причепилися місцеві жителі, у відповідь на претензії яких жінка повідомила, що прийдуть ЗСУ та всіх їх розстріляють.

Про це повідомляє телеграм-канал «Трибунал. Кримський епізод», який пише про порушення прав людини в Криму та документує військові злочини окупантів. Щодо Гоголенко канал посилається на інформацію з пропагандистських ресурсів, оскільки рішення окупаційного суду не опубліковане.

«При цьому пропагандисти публікують відео, на якому жінка спокійно забирає свої покупки, а в черзі за нею двоє військових про щось спокійно спілкуються», – пише телеграм-канал і додає, що місцеві викликали поліцію. Утім, правоохоронці ніяких претензій до українки не пред’явили, не знайшовши причини для адміністративного правопорушення.  

«Що й не дивно, оскільки жоден із трьох представлених поліції відеозаписів не підтверджував версію, озвучену пропагандистами. Тільки в одному відео була фраза, сказана Гоголенко українською мовою: “вас усіх розстріляти”, якої, вочевидь, замало для кваліфікації її дій як публічної дискредитації російської армії», – продовжує «Трибунал. Кримський епізод».


Скріншот пропагандистського каналу окупантів

Інформацію про інцидент з жителькою Херсонщини Нелі Гоголенко повідомив окупаційний телеграм-канал «Кримський СМЕРШ». Нагадаємо, наприкінці минулого року в Криму під егідою ФСБ РФ було створено мережу ресурсів для доносів, «найпопулярніший» серед який – саме «Кримський СМЕРШ». Окупанти заохочують жителів Криму ставати донощиками й здавати сусідів за будь-яку комбінацію жовто-синіх барв чи прослуховування української музики. 

Справді, на каналі повно епізодів подібного «викриття екстремістів» на кшталт Гоголенко. Також тут публікують відео «публічних вибачень» тих самих «екстремістів», які нібито розкаялися – звісно, примусово. Є таке відео і з жителькою Херсонщини.

«Через 16 днів приїхали борці з екстремізмом, затримали й під загрозою позбавлення батьківських прав на двох малолітніх дітей змусили Гоголенко прочитати під відеозапис текст визнання своєї провини», – веде далі кримський правозахисний канал.


Скріншот пропагандистського каналу окупантів

Але одним відео з «вибаченнями» історія не закінчилася – окупанти таки довели справу Гоголенко до суду.

«24 січня суддя Сакського районного суду Надія Собещанська визнала біженку винною у хуліганстві, а 16 лютого суддя Наталія Степанова – у дискредитації російської армії. Обидві поповнюють список осіб, які причетні до злочину проти людяності за фактом переслідування групи цивільного населення за ідеологічні переконання», – резюмує «Трибунал. Кримський епізод».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти створили в Новій Каховці аналог СМЕРШу для знищення українців

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів