На Херсонщині оголосили про примусову евакуацію родин із дітьми з прибережних населених пунктів на правому березі Дніпра. Йдеться саме про евакуацію у примусовий спосіб.
Про рішення повідомляє Херсонська обласна військова адміністрація.
«Вже ухвалено рішення про обов’язкову евакуацію родин з дітьми. І вже вдалося перевезти до більш безпечних місць 450 малюків з родинами. Проте ще чимало дітей залишаються в громадах, де несприятлива безпекова ситуація. Батьки відмовляються вивозити дітей.
Тому прийнято рішення про обов’язкову евакуацію у примусовий спосіб родин з дітьми. Маємо відповідний проєкт наказу. Цей крок погоджений з військовими», - йдеться у повідомленні.
Евакуація буде застосовуватися таких населених пунктів: Дудчани, Качкарівка, Милове, Новокаїри, Золота Балка, Михайлівка, Осокорівка, місто Берислав, Зміївка, Новоберислав, Тягинка, Бургунка, Львове, Миколаївка, Одрадокам’янка, Ольгівка, Червоний Маяк, Веселе, Козацьке, Антонівка, Комишани, Садове, Приозерне.
ЩО ТАКЕ ОБОВ’ЯЗКОВА ЕВАКУАЦІЯ?
Обов’язкова евакуація є одним з видів евакуації та проводиться, зокрема, у разі збройних конфліктів (із районів можливих бойових дій у безпечні райони) відповідно до пункту 3 Порядку проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій.
У Порядку зазначено:
«Обов’язковій евакуації підлягає населення у разі виникнення загрози аварії з викидом радіоактивних і небезпечних хімічних речовин, катастрофічного затоплення місцевості та землетрусів, масових лісових і торф’яних пожеж, зсувів, інших геологічних та гідрогеологічних явищ і процесів, надзвичайних ситуацій на арсеналах, базах (складах) озброєння, ракет, боєприпасів і компонентів ракетного палива, інших вибухо-пожежонебезпечних об’єктах Збройних Сил та/або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також суб’єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності вибухо-пожежонебезпечні об’єкти, збройних конфліктів (із районів можливих бойових дій у безпечні райони).
З метою захисту дітей, які перебувають у зоні воєнних дій і збройних конфліктів, в умовах воєнного стану обласні військові адміністрації за погодженням з органами військового командування на відповідній території та Координаційним штабом з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану можуть прийняти рішення про проведення обов’язкової евакуації в примусовий спосіб дітей з їх батьками, особами, які їх замінюють, або іншими законними представниками з окремого населеного пункту в місцевості, де ведуться бойові дії».
ЧИ МОЖНА ВІДМОВИТИСЯ ВІД ОБОВ’ЯЗКОВОЇ ЕВАКУАЦІЇ?
Додатком до згаданого вище Порядку є бланк Відмови від обов’язкової евакуації, який підписують батьки.
Як роз’яснює портал «Безоплатна правова допомога», у разі відмови від обов'язкової евакуації фізична особа підписує відмову від проведення обов'язкової евакуації. Своїм підписом у такій відмові особа підтверджує, що не бажає переміщатися в іншу місцевість та має намір залишитися за місцем свого проживання.
УВАГА! ВІДМОВА батьків, осіб, які їх замінюють, або інших законних представників від обов'язкової евакуації в примусовий спосіб дітей з окремого населеного пункту в місцевості, де ведуться бойові дії, НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ.
Облік та зберігання оформлених відмов від обов'язкової евакуації здійснюється місцевими держадміністраціями або органами місцевого самоврядування, які організовують проведення такої евакуації.
Але треба звернути увагу на формулювання «обов’язкова примусова евакуація». На даний час, судячи з озвученого головою ХОВА тексту, йдеться про обов’язкову евакуацію, яка не є примусовою.
Зрештою, рішення завжди за батьками, хоча в умовах воєнного стану права та свободи громадян мають певні обмеження. У ситуації, коли населені пункти обстрілюють та гинуть діти, краще дослухатись до влади та виїхати на деякий час, зберегти життя дітей.
Раніше «Гривна» писала, що у вересні Рада оборони Херсонської області ухвалила рішення про обов’язкову евакуацію родин із дітьми з 19 населених пунктів Бериславського та Херсонського районів. 13 жовтня до переліку додали ще три населені пункти Станіславської громади.
Тэги: