Треба бути обачним у мережі «Інтернет»: на Миколаївщині зросла кількість кіберзлочинів

Треба бути обачним у мережі «Інтернет»: на Миколаївщині зросла кількість кіберзлочинів

Автор: Ганна Власенко 03 Декабря 2023 11:20

На Миколаївщині значно зросла кількість правопорушень, пов’язаних з шахрайськими схемами. Більшу половину з них складають злочини з використанням інформаційних технологій.

Кібершахрайство обговорли під час брифінгу в медіа-центрі Миколаївській ОВА, повідомляє ТРК «Март».

Представники ГУ Нацполіції Миколаївщини повідомили, що за період від початку 2023 року правоохоронці зареєстрували майже три тисячі злочинів, пов’язаних з шахрайством. Прівняно з аналогічним періодом торік кількість аналогічних правопорушень зросла на 139 відсотків.

«Зниження відсотка повідомлення про підозру у порівнянні з минулорічним показником обговорено значним відсотком росту шахрайств. В тому числі вчинених за допомогою інформаційних технологій, так званих «кіберзлочинів». Станом на сьогодні у нас зареєстровано 1572 правопорушення вчинених з інформаційними технологіями, що є 58% від загальної кількості шахрайств», – зазначив заступник начальника слідчого управління нацполіції Миколаївської області, Павло Воловик.

Зростання кількості правопорушень пояснюють тяжким соціально-економічним становищем, у якому опинилася Україна після початку повномасштабної війни. Велика кількість кіберзлочинів здійснюється з-за кордону, в тому числі з Росії.

«Багато осіб, яких ми викриваємо у шахрайствах, вони знаходяться за кордоном, а саме в країні агресора. Вони активізувались по тим кейсам, які ми спільно зі слідчими розслідували, на мій погляд, близько 30% коштів, які здобуті злочинним шляхом ідуть до країни-агресора», – розповіла начальниця відділу протидії кіберзлочинам нацполіції Миколаївської області, Ганна Забєліна.

Чимало інтернет-шахраїв спекулюють на темі матеріальної допомоги від донорів. На сумнівних телеграм-каналах популярні фішингові посилання, за якими начебто можливо зареєструватися і отримати кошти. На них в жодному разі не можна переходити.

«По-перше, потрібно впевнитись, що такі виплати існують, по-друге, впевнитись чи підпадаєте під категорію, які ці виплати можуть надати, і потім вже діяти переходити за посиланнями тільки від веріфікованих сторінок або державних сайтів», – додала посадовиця.

Правоохоронці закликають громадян бути обачними в мережі та не довіряти сумнівним інтернет-сторінкам свої персональні дані.

Читайте також: На Миколаївщині працівниця банку вкрала у клієнтів майже мільйон гривень

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів