Справу щодо окупаційного «директора» Херсонської міської друкарні передано до суду

Справу щодо окупаційного «директора» Херсонської міської друкарні передано до суду

Автор: Марина Поліщук 10 Июля 2024 18:05

Розслідування щодо окупаційного «директора» Херсонської міської друкарні завершене та передане до суду. Нагадаємо, цю посаду від окупантів отримав житель Херсона Олександр Алєєв – колишній працівник каховської міліції та херсонський підприємець. 

Як повідомила пресслужба Херсонської обласної прокуратури, Алєєву інкримінують пособництво державі-агресору та провадження разом з нею господарської діяльності.

Слідством встановлено, що обвинувачений у червні 2022 року підтримав створення та очолив так зване «Казёное предприятие «Херсонская областная типография». Друкарню чоловік зареєстрував у фейкових податкових органах окупованої Херсонщини.

На посаді формував штат підприємства, обліковував робочий час підлеглих, виплачував їм зарплатню у рублях. Укладав угоди з іншими незаконно створеними структурами та організаціями, виконував їхні замовлення щодо створення поліграфічної продукції. Організовував друк газет, де висвітлювалася діяльність окупаційних органів влади, розміщувався проросійський контент.

Крім того, обвинувачений «набув права» розпоряджатися майном ще кількох профільних підприємств, чиї власники не перереєстрували їх у відповідних органах країни-агресорки. Власну фірму, яка серед іншого займалася і поліграфією, також зареєстрував відповідно до російського законодавства та передавав матеріальні ресурси в користування окупаційної «друкарні».

Алєєв переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території Херсонської області, куди він втік у листопаді 2022 року разом з росіянами. Йому загрожує ув’язнення на строк від 10 до 12 років. А майно колаборанта в Херсоні вже арештоване.

Усі деталі справи «Гривна» розповідала в матеріалі «Захоплення окупантами «Херсонської міської друкарні»: подробиці кримінальної справи»

На головній світлині: такий вигляд зараз має Херсонська міська друкарня. Фото: Юрій Лобачов

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів