Ще один зерновий коридор: на Одещині завершується облаштування пункту пропуску на кордоні з Молдовою
Ілюстративне фото

Ще один зерновий коридор: на Одещині завершується облаштування пункту пропуску на кордоні з Молдовою

Автор: Марина Поліщук 04 Февр. 2024 13:40

В Одеській області завершується облаштування автомобільного пункту пропуску «Рені» для запуску спільного митного й прикордонного контролю з Молдовою. Це один з етапів створення єдиного «зеленого коридору» між трьома країнами: пунктами пропуску «Рені (Україна) – Джурджулешти (Молдова) – Галац (Румунія)».

Запуск спільного митного контролю між Україною та Молдовою є першим кроком до створення «зеленого коридору», повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Таким чином планують запустити сухопутний зерновий коридор між пунктами пропуску «Рені – Джурджулешти – Галац», що має пришвидшити рух товарів та експорт української аграрної продукції. Ці пункти пропуску розташовані одне біля одного та є стратегічними для товарів, що рухаються автомобілями до портів, зокрема, румунського Галацу.

Розвиток Дунайських портів є стратегічним питанням паралельно з функціонуванням тимчасового морського коридору з портів Великої Одеси, додають у Міністерстві.

«Для створення «зеленого коридору», окрім запровадження спільного контролю, необхідні ще низка рішень, зокрема розбудова пункту пропуску «Рені». У такому разі представники контролюючих органів Молдови зможуть проводити всі необхідні процедури на виїзді з України. Окрім цього, план запуску «зеленого коридору» передбачає реконструкцію дороги Рені – Галац і розширення її з 2 до 4 смуг та додаткове технічне оснащення пунктів пропуску», – наголосили в Мінінфрастурктури.

Наразі ремонт пункту пропуску «Рені» фактично завершено. На черзі – вирішення питання митного оформлення та кількості персоналу.

Як повідомляла «Гривна», у грудні минулого року логістика через порти Великої Одеси була однією з найкращих за період повномасштабного вторгнення. Попри блокування на кордонах з Польщею, експорт української продукції все одно відбувався, зокрема Чорним морем.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів