Під «Блакитним щитом»: на Одещині пам’ятки архітектури позначили емблемами Гаазької конвенції

Під «Блакитним щитом»: на Одещині пам’ятки архітектури позначили емблемами Гаазької конвенції

Автор: Ганна Власенко 05 Февр. 2024 11:00

На пам’ятках культурної спадщини Білгорода-Дністровського з’явилися захисні емблеми «Блакитний щит». Цей знак сигналізує про те, що об'єкт, на якому він розташований, є пам'яткою і не може бути об'єктом збройної агресії.

По це повідомляється на сайті Білгород-Дністровської міськради.

Зазначається, що міжнародний знак «Блакитний щит» використовується у світі для позначення пам'яток культурної спадщини. Його форму визначено Гаазькою конвенцією 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Знак сигналізує про те, що об'єкт, на якому він розташований, є пам'яткою і не може бути об'єктом збройної агресії.

«Враховуючи, що Україна є стороною Гаазької конвенції, з метою захисту та збереження об'єктів культурної спадщини ініціативу розміщення знаків «Блакитний щит» було підтримано керівними органами ЮНЕСКО. Емблеми виготовлені та надані місту Білгороду-Дністровському громадською організацією «Museum for Change» за підтримки міжнародної організації ЮНЕСКО», - йдеться у повідомленні міськради.

Зокрема, емблема «Блакитний щит» встановлена на пам’ятках місцевого значення: Особняк Суфлері, Особняк Когана, Особняк інженера Гармсена, особняк інженера Орбана, Особняк Дмитрієвих, Особняк Кравченка, Будівля земської управи, Будівля чоловічої гімназії, особняк Феміліді тощо.

Раніше «Гривна» повідомила, що у Миколаєві 8 об’єктів не підлягають занесенню до Державного реєстру нерухомих памʼяток України.

Фото: bilgorod-d.gov.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів