Передавали контакти родичів небіжчиків за винагороду: у Миколаєві правоохоронці співпрацювали з похоронним бюро

Передавали контакти родичів небіжчиків за винагороду: у Миколаєві правоохоронці співпрацювали з похоронним бюро

Автор: Дарина Лапіна 16 Мар. 2024 08:05

Власниця та два співробітники одного із миколаївських ритуальних агентств вирішили збільшити свої прибутки та «обійти» конкурентів у похоронному бізнесі. Для цього вони домовились з двома правоохоронцями, у яких купували конфіденційну інформацію щодо померлих з адресами та контактами родичів.

Нещодавно співробітники Держбюро розслідувань викрили цю схему та її учасників. Як повідомляє пресслужба відомства, зафіксовані випадки коли вже за 3(!) хвилини після повідомлення до правоохоронного органу рідними померлого про факт смерті до них вже телефонувало агентство й пропонувало свої послуги.

Працівники ДБР задокументували майже 700 фактів збуту правоохоронцями інформації за винагороду. Ритуальна фірма платила охоронцям правопорядку відсоток з «прибутку» за кожного небіжчика. А вартість даних за одного померлого становила приблизно 1 тис. гривень.

Правоохоронцям та їх двом поплічникам повідомлено про підозру у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом та порушенні недоторканності приватного життя, вчиненому організованою групою. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 5 років.

Готується повідомлення про підозру п'ятому учаснику оборудки, який працює у ритуальному агентстві. 

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу. Правоохоронці, що «зливали» інформацію ритуальному агентству, звільнені з посад.

Фото: Миколаївська облпрокуратура.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів