Оголошено вирок окупаційному «директору» херсонського заводу «Паллада»

Оголошено вирок окупаційному «директору» херсонського заводу «Паллада»

Автор: Марина Поліщук 10 Июля 2024 11:00

Фейкового очільника суднобудівного підприємства в Херсоні визнано винним у пособництві державі-агресору та засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Ідеться про Геннадія Компанійця, який, як повідомляла «Гривна», під час окупації Херсона допоміг загарбникам створити на базі заводу «Паллада» окупаційну структуру, а також очолив її.

Прокурори в суді довели, що з серпня 2022 року Компанієць надавав допомогу окупаційній адміністрації держави-агресора. Він став «директором» захопленого оборонного державного суднобудівного підприємства, яке було перейменовано в так зване «Государственное унитарное предприятие «Паллада», повідомляє пресслужба прокуратури Херсонської області.

Зрадник організовував роботу незаконно створеного підприємства, зареєстрував його в окупаційних органах відповідно до законодавства РФ, відкрив рахунки в російському банку, формував штат працівників та призначав їх на посади.

Також він забезпечив війська країни-агресора матеріальними ресурсами, серед яких буксири, баржа, плавучий кран, для переправлення військової техніки та особового складу окупаційних військ на лівобережжя Херсонської області. Цим завдав державі збитків на понад 12 млн гривень.

За публічного обвинувачення прокурорів Херсонської обласної прокуратури його визнано винним у пособництві державі-агресору. Компанійця заочно засуджено до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Також суд задовольнив цивільний позов прокурора в інтересах держави про стягнення із засудженого 12 млн гривень завданих збитків.

На головній світлині: колаборант Геннадій Компанієць, фото з його сторінки у фейсбуці

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів