Оголошено вирок колишньому директору коледжу, який став гауляйтером Бериславського району

Оголошено вирок колишньому директору коледжу, який став гауляйтером Бериславського району

Автор: Марина Поліщук 12 Июня 2024 09:15

Колишнього директора Бериславського фахового педагогічного коледжу Андрія Костюка засуджено до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна. Під час окупації району він увійшов до окупаційної влади, ставши так званим «головою ВЦА Бериславського адміністративного району».

Як зазначено в тексті вироку Приморського районного суду Одеси від 6 червня, на цій посаді, яку Костюк зайняв добровільно, він займався формуванням апарату окупаційної адміністрації по Бериславському району, видавав розпорядження, пов’язані з реалізацією окупаційної політики, зокрема про перехід суб’єктів господарювання району на російську систему реєстрації та оподаткування тощо.

Під час судового засідання староста села Новокаїри, яка виступила свідком, розповіла, що на початку липня 2022 року Костюк збирав представників громад, агітуючи працювати на Росію. Під час виступу колаборант, за словами свідка, розповідав, що йому складно, він фізично не встигає об’їхати всі села та хоче поставити в кожній громаді свою людину, щоб вони слідкували за прилеглими населеними пунктами. Також Костюк повідомив, що будуть призначені голови всіх окупованих населених пунктів Бериславського району, він у всіх забере документи та особисто повезе в Херсон. 

Суд визнав Костюка винним у вчиненні злочину за ч. 5 ст. 111-1 ККУ (колабораційна діяльність) та призначив покарання у вигляді позбавлення волі строком на 10 років, з конфіскацією у власність держави всього майна, яке є власністю засудженого.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серце міста посічене снарядами: який вигляд нині має Берислав

Вирок заочний, оскільки зрадник утік на лівобережну окуповану частину Херсонщини.

На пропагандистських сайтах окупованої Херсонщини ім’я Андрія Костюка періодично з’являється в «новинах», де його досі представляють «головою ВЦА Бериславського муніципального округу». Наприклад, на новорічні свята цього року бериславський зрадник виступив із подякою губернатору Псковської області, який прислав цукерки в школу Догмарівки та в дитсадок Павлівки, що, за словами пропагандистів, відносяться до «Бериславського муніципального округу». Цікаво, що села Догмарівка та Павлівка знаходяться в Генічеському районі. Яке відношення до них має фейковий «Бериславський муніципальний округ», як і його псевдоголова, – незрозуміло.

Як повідомляла «Гривна», минулого року до 10 років ув’язнення було засуджено «першу заступницю голови ВЦА Бериславського району» Катерину Бабіч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суд відмовився вдруге зменшити термін позбавлення волі гауляйтерці села на Херсонщині

На фото: колаборант Андрій Костюк, фото з відкритих джерел 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів