Оголошено вирок колаборантці, яка була «заступником» гауляйтера Бериславського району

Оголошено вирок колаборантці, яка була «заступником» гауляйтера Бериславського району

Автор: Марина Поліщук 27 Сентября 2023 08:45

Жительці Бериславського району, яка після окупації отримала «посаду» так званої «першої заступниці голови ВЦА Бериславського району», оголошено вирок – 10 років ув’язнення. Нагадаємо, що гауляйтером району був директор Бериславського педагогічного фахового коледжу Андрій Костюк.

Як повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури, жінку визнано винною в колабораціонізмі за ч. 5 ст. 111-1 КК України.

«Суд призначив їй покарання – 10 років позбавлення волі. Також жінку позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями в органах державної влади строком на 15 років та з конфіскацією майна», – зазначено в повідомленні.

Доведено, що обвинувачена під час тимчасової окупації Херсонщини працювала на ворога. На псевдопосаді «першої заступниці голови ВЦА Бериславського адміністративного району» вона організовувала та планувала роботу працівників у незаконно створеному органі влади, вживала заходів для утвердження окупаційної політики на місцевості. 

Досудове розслідування за процедурою in absentia (заочний розгляд справи) здійснювали слідчі УСБ України в Херсонській області. Початок терміну відбування покарання засудженої обчислюватимуть з дати її затримання та реального виконання покарання.

Згідно з інформацією в «Базі зрадників Херсона», псевдопосаду першого заступника голови Бериславського району при окупаційній владі займала Бабіч Катерина В'ячеславівна, 14 квітня 1991 року народження.

Зазначається, що вона була представником виборчої комісії в Бериславі під час проведення псевдореферендуму восени 2022 року. Безпосередньо брала участь та була ініціатором проведення нелегітимного референдуму.

Як повідомляла «Гривна», нещодавно Малиновський райсуд Одеси виніс вирок так званому в. о. начальника створеної російськими окупантами «Податкової служби Херсонської області». Цю псевдопосаду при окупаційній владі посів заступник директора аеропорту «Херсон» Олексій Груненко.

На світлинах: колаборантка Катерина Бабіч. Фото: t.me/Kherson_kolaborant

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів