Миколаївський художній музей запрошує на захід, присвячений творчості Марії Примаченко

Миколаївський художній музей запрошує на захід, присвячений творчості Марії Примаченко

Автор: Ганна Власенко 09 Янв. 2024 10:50

Жителів Миколаєва запрошують на захід, присвячений життю та творчості відомої української художниці-наївістки Марії Примаченко.

Як повідомляє Миколаївська міськрада, 11 січня, о 12 годині, у Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна відбудеться захід, присвячений творчості та життю Марії Примаченко, з нагоди 115-річчя зі дня народження майстрині.

Марія Оксентіївна Примаченко — лауреатка Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка, українська народна художниця, працювала в жанрі «наївного мистецтва». Авторка понад 800 картин, 650 з яких зберігаються у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва у Києві.

Стиль Примаченко генеалогічно сягає найдавнішого мистецтва: палеолітичне "двочастинне" зображення звірів з визначеною межею голови і тулуба, язичницькі образи фантастичних чудовиськ і птахів, що знайшли відображення у слов'янській міфології. За 89 років життя художниця створила понад 650 робіт. На своїх картинах зображувала чарівних неіснуючих тварин, квіти та сюжети з селянського побуту.

Картини художниці виставляли на експозиції Всесвітньої виставки у Парижі, її твори побували у Варшаві, Софії, Монреалі, Празі. Ім’я Марії Приймаченко внесли до Всесвітньої енциклопедії мистецтва.

Роботами Марії Примаченко захоплювалися Пікассо та Шагал.

У Миколаївському обласному художньому музеї імені В.В. Верещагіна також зберігаються роботи Марії Примаченко. На заході 11 січня їх продемонструють глядачам.  

Крім того, відвідувачам покажуть твори миколаївських художників за мотивами творчості Марії Примаченко.

Раніше «Гривна» повідомляла, що на 95-му році пішла з життя Почесна громадянка Херсона, художниця-наївістка Олена Рибальченко.

На головній світлині: пейзаж Марії Примаченко «Коло млина, коло броду два голуба пили воду», 1970 р.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів