Херсонська журналістка презентувала фільм «Навала» про перші дні окупації (відео)

Херсонська журналістка презентувала фільм «Навала» про перші дні окупації (відео)

Автор: Євген Веселов 23 Августа 2023 14:40

Херсонська журналістка Анжела Слободян, яка особисто пережила 31 день російського полону, презентувала документальний фільм «Навала». У ньому – про перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну, зокрема про події на Херсонщині.

Свою історію перебування в полоні Анжела розповіла через 3 місяці після звільнення з полону. Після того, як херсонка змогла виїхати на підконтрольну територію України, вона почала на всіх можливих майданчиках розповідати про те, що відбувалося на окупованій Херсонщині.

«Я просто зобов’язана розповідати правду про злочини Росії проти українців», – вважає Анжела. Вона стала першою херсонською журналісткою, яка свідчила в Гаазі в лютому 2023 року в судовому процесі Народного трибуналу. 20 лютого – за 4 дні до річниці масштабного вторгнення росіян в Україну та початку окупації Херсона – вона майже дві години розповідала про злочини росіян у Херсоні та порушення прав журналістів.

А на початку серпня відбулася прем’єра документального фільму «Навала». Це – авторський проєкт Анжели Слободян.

Трагічну історію своєї родини, що сталася в перші дні повномасштабного вторгнення, розповіла студентка Херсонського державного університету Альона Мандрик. Ця історія – це трагедія сім'ї із села Раківка Бериславського району. Тоді в кареті швидкої, яку впритул розстріляли окупанти, перебували Альона та її поранений вітчим Леонід, який з ранніх років замінив їй батька. Надія на порятунок згасла. Для цієї родини це був вже другий обстріл за день. Вижити вдалося лише Альоні та фельдшеру. Зокрема, завдяки тому, що дівчина змогла відчинити двері авто, яке вже починало загорятися, і допомогла йому вибратися. Її вітчим та водій швидкої загинули на місці.

У документальному фільмі «Навала» Альона та її мама Катерина розповіли про події того дня. Як зазначено на сайті Херсонського державного університету, Альона згадує, що зніматися і розповідати про пережите було дуже важко. Погодилася з декількох причин: по-перше, це було прохання її мами, а по-друге, бажання це зафіксувати, аби якомога більше людей знали про злочини, вчинені російськими військовими проти мирного населення.

«Але я не думала, що Анжела так масштабно все це зробить. Саме завдяки їй ми вперше за рік зустрілися з фельдшером. Та й взагалі робота проведена досить кропітка», – зазначає дівчина.

Вона каже, що фільм ще не дивилася:

«Дуже важко морально. Тим паче, там є уривок, де я викликала швидку. Не готова ще до перегляду».

Як уже зазначалося, авторкою проєкту є журналістка Анжела Слободян, яка пережила російський полон, а режисер фільму та режисер монтажу – Сергій Маслобойщиков.

Анжела Слободян розповіла, що вона вперше спробувала себе в документалістиці:

«Закінчила нарис про перші дні повномасштабного вторгнення. І маю матеріал/натхнення і далі об'єднувати історії для нових робіт. Спробувала себе в документалістиці. Все для мене було нове. Від сценарного плану, який тричі переробляла, до «складання героїв» у проблемному нарисі. Буде далі. Тепер з матеріалом, який вже є – до наступних робіт: «Окупація» та «Солдат». Трилогію з різних форм об'єднаю темою».

Цей фільм важкий для перегляду, є певні вікові обмеження. Він – про долі людей, про втрати та про страшну навалу, яка тероризує нашу країну. Авторка проєкту планує презентувати фільм у різних містах України.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів