Вчора херсонці вдруге долучилися до екологічної акції «Tetra-pack». На площі, що біля кінотеатру «Україна», зібралися екологині, екоактивісти та небайдужі містяни. Протягом місяця вони збирали упаковки від соків, молочної продукції та кавові горнятка, аби разом надіслати їх до Києва. Саме там раніше згаданий непотріб будуть перероблювати на класні речі. Що отримується від цього сміття, розповіла журналістам інтернет-видання «Гривна», регіональна представниця проекту «Зелений птах» та власниця брокерського агентства Ольга Машкова.

Tetra-pack - це таке багатошарове пакування. В них зазвичай продають сік та молоко. «У Херсоні такий вид упаковки не приймається ніде, хоча має багато корисних матеріалів. А ось організація «Зелений птах» знайшла альтернативу і виробляє з такого непотребу кавові блокноти, щоденники та альбоми. До речі, херсонці стали першими, хто отримав партію екологічних альбомів. Це нас дуже тішить»,- прокоментувала Машкова.

Юні херсонці за чисте довкілля

Звичайно жодна екологічна акція не обходиться без ініціативних школярів та їх наставниць #ZeroWasteSchool: Херсон. Вони готуються до подібних акції ретельно та заздалегідь. Так, напередодні проведення акції керівниця групи Ольга Демченко встановила на поверхах Херсонської загальноосвітньої школи №32 спеціальні контейнери, куди діти скидували коробочки від соків.

«Якось ми з групою пройшлися коридорами молодшої школи і були шоковані. Кожна друга дитина п'є пакетований сік. Не довго думаючи, ми вирішили встановили на поверхах спеціальні контейнери, куди вони скидували свої коробочки. І дітям цікаво, і про екологію дбаємо»,- прокоментувала Демченко.

Нагадаємо, нещодавно #ZeroWasteSchool: Херсон завершили свій черговий грантовий проект під назвою «Херсонські гори без сміття». У рамках проекту вони відвідали декілька населених пунктів, де проводили цікаві ігри, пізнавальні лекції, влаштовували масштабні прибирання, а після цього вчили сортувати сміття.

За словами Ольги Демченко, кожна акція завершується чаюванням зі смаколиками, після яких до речі залишається також непотріб. Так ось команда почала готуватися до акції «Tetra-pack» ще під час проекту. Вони забирали упаковки та кавові стаканчики до Херсона, сортували та принесли на відправку для переробки.

Ці діти знають, що вони роблять. Адже учні Херсонської загальноосвітньої школи №32 єдині у місті, які отримали результат своєї роботи – екологічні щоденники.

Загальними зусиллями вчора було зібрано та відправлено до Києва на переробку дві величезні коробки вагою понад 7 кілограмів.

Які товари можна відправляти у рамках акції «Tetra-pack»

Перелік товарів, які можна відправляти у рамках цієї акції дуже великий. Херсонці навіть не уявляють, те, що вони викидають щодня до смітника можна переробити й отримати корисний товар для власного використання. Для відправки на перероблення також збираємо:

- паперові горнятка (сухі, без паличок, кришечок, соломинок, недопалків, пакетиків чаю). Окремо мити їх не потрібно;

- упаковку ТetraPak, ЕloPak, PurePak (гарно спресовану, можна з кришечками). Окремо мити не потрібно;

- паперові відерця від попкорну з кінотеатрів;

- паперові відерця від морозива (обов'язково мити);

- ростові фігури з картону;

- паперові тарілки (обов'язково мити);

- макулатуру (гарно спресовану);

- прозорі PET пляшки (гарно спресовані, можна з кришечками);

- кур'єрські пакети, пакувальну плівку та плівку з пупирками, великі магазинні пакети, бахіли.

Тож, херсонці, якщо ви бажаєте зберегти навколишнє середовище, то збирайте вищевказані товари та приєднуйтеся до екоактивістів. Проводити такі акції планують щомісяця, а саме в останній четвер. Збір та пакування посилки о 16:00 на площі, біля кінотеатру «Україна». За додатковою інформацією звертайтеся до екологині Юлії Тищенко (0677190040) чи регіональна представниця проекту «Зелений птах» Ольги Машкової (0952770360).

Тэги:

Важно
Херсон
Экология
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів