До другої річниці звільнення правобережжя Херсонщини в Українському домі у Києві відбулась презентація проєкту «Херсон - люди, як струни».
Про це повідомляє пресслужба ХОВА.
Частиною проєкту є інсталяції, створені талановитими митцями. Вони показують життя Херсонщини під час війни: розповідають про зруйновані будівлі, бібліотеки, які попри обстріли зберігають знання, музеї, які втратили експонати, мужність та незламність жителів регіону.
Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін звернув увагу гостей заходу на локацію «Арфа пам'яті», присвячену загиблим працівникам культури та воїнам, які віддали своє життя, захищаючи Херсон.
«Після деокупації внаслідок російської агресії загинули 663 цивільні особи, з них 12 дітей. На цих струнах фотографії тих, хто перший вийшов на нерівний бій з російськими окупантами, хто чинив супротив і чиє життя обірвав російський снаряд», - зазначив очільник області.
Присутні вшанувати памʼять загиблих Героїв хвилиною мовчання. А також розгорнули символічний «Рушник єдності», довжиною 700 метрів.
«Вірю, що ми ще побачимо цей рушник на відновленому Антонівському мосту і він знову зʼєднає два вільні і нескорені береги Херсонщини!», - додав Олександр Прокудін.
Під час культурно-мистецького заходу «Херсон – люди, як струни» французький фотомитець Емерік Луіссе презентував свою роботу «Здалеку чую відповідь козаків» — осучаснену інтерпретацію картини Іллі Ріпина «Запорожці пишуть листа турецькому султану». Він передав її в дар пограбованому Херсонському художньому музею. Про це йдеться на сторінці музею у Фейсбук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонський музей отримає подарунок від французького митця – фотороботу, присвячену ЗСУ
Фото: ХОВА, Херсонський художній музей.