День 714. 7 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах

День 714. 7 лютого. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Автор: Євген Веселов 07 Февр. 2024 19:50

Коли починаю згадувати про дім, про якісь речі, друзі, рідні кажуть забути, викреслити з пам'яті, аби не боліло.
Але ж як то забудеш, коли щодня щось потрапляє на очі, чи щось потрібне, а "там" воно є, тобто було...
От як скажіть забути про вареня і вино з чайної троянди, яке зробила вперше, і яке воно було ароматне, солодке, прозоро рожеве, ну просто чарівне, вже готове до розливу, а тут бац.....Ну не тягнути ж з собою на човник, самі ледь встигли вскочити.)
Ось так щодня і згадуємо про прості речі, які залишися у тому житті, до війни, до окупації, до потопу...
Про жахи намагаємося не говорити і не згадувати. Болить....Наслідки не приємні.

***
Потрібна допомога.
Що там з 21 річними?
Що там з євробаченням?
Що взагалі відбувається?

***
Зарубка на пам'ять.
Сьогодні прилетіло біля дому батьків. Побило дах, засипало двір уламками. Знесло сусідню хату, якій 100+ років. Шибки повилітали по вулиці... Херсонська буденність, яка викликає спустошення і лють.
Наші сімейні діалоги щоразу після близьких прильотів звучать так: "Мамо, може, ви виїдете?" - "Альона, не починай! Куди ми звідси?.."
Три тижні тому, як була в Херсоні, зробила фото: тато ставив "зарубки", коли молодший у них гостював. І я не пробачу оркам не побитий дах і не флешету, що спіймала броніком, а оце пусте місце на одвірку, з січня 2022 і до сьогодні, і хто знає, скільки ще чекати до нової "зарубки".
Той пустий проміжок нагадуватиме про вкрадене життя.

***
Проваливши проєкт «нового міста» на Арабатській стрілці, окупанти обіцяють збудувати ще одне поблизу Скадовська і проводити там міжнародний фестиваль «Таврійські ігри».
На які кошти буде будуватись це «місто щастя» за 60 кілометрів від лінії фронту, не повідомляється. Однак ці красиві картинки з ескізами нового курортного містечка мають ту ж мету, що і проєкт «нового міста» на Арабатській стрілці, з «урядовим кварталом» та житловими комплексами, – порожні обіцянки «кращого життя в Росії».

***
В Херсоні нарешті відкрили памʼятник маловідомому герою Валєрчику Кулєшову.
Меморіал спорудили прямо на тій самій помийці, біля якої Валєрій, який навіть не встиг ще похвалитися новою посадою в окупаційній адміністрації, закінчив свої нікчемне життя.
Херсонці памʼятають.

***
Ненавиджу фейсбук(
Життя на 360°, а він продовжує спогадами добивати мою нервову систему. В лютому 2022 я вперше побувала в Іспанії, на квітень планувала Діснейленд в Парижі...
Зараз планую не зійти з розуму від цієї реальності!

***
Спочатку люди цілком нормально обговорюють про суми на Євробачення (до речі, це знову таки, питання прозорості і необхідності пояснювати що по чому і нащо).
А тепер йдуть такі пости: "Я проти Євробачення". Зацініть формулювання.
Я легко вже уявляю, як будуть працювати вкиди: "Я проти Євросоюзу".
І нарід ширить щиро. Скажу, що я загалом не фанат Євробачення, загалом не фанат пісенних фестивалі, і навіть концертів на свіжому повітрі ввечері на День міста.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів