Чим дивуватиме цьогорічна «Мельпомена Таврії»

Автор: Анастасія МАТЮХІНА 21 Августа 2021 12:39

Уже другий рік поспіль Міжнародний театральний фестиваль «Мельпомена Таврії» відбудеться восени. 23-я Мельпомена триватиме з 3 по 11 вересня

На цей період наше місто заслужено перетвориться на театральну столицю України, адже на фестиваль завітають не тільки співвітчизники з областей, а й очікують гостей іще з дев’яти країн: Білорусі, Вірменії, Грузії, Ізраїлю, Ірану, Польщі, Португалії, Румунії, Туреччини. Цього року фестиваль проходитиме під коротким, але змістовним гаслом «Театр – це моє». Адже театр для кожного свій, у кожного різний, але він нікого не залишає байдужим.

Фестивальні події відбуватимуться й у Миколаєві та Новій Каховці, будуть задіяні всі сцени Херсонського обласного театру ім. Миколи Куліша та чимало інших локацій – загалом на гостей чекатимуть 40 різноманітних подій основної програми. Традиційно працюватимуть освітня та літературна платформи, на яких проводитимуть майстеркласи від провідних українських театральних діячів, зокрема від хореографа-постановника, танцюриста Костянтина Томільченка та молодої херсонської режисерки Влади Бєлозоренко. Заплановані й освітні лекції, які читатимуть режисери та артисти, а в межах літсцени – читання п’єс і зустрічі з драматургами, презентації книг і поетичних збірок, виступи аматорських музичних і театральних колективів. Будуть також вечірні кінопокази українських фільмів.

Окремою родзинкою цьогорічної «Мельпомени Таврії» стане спеціальна подія в співучасті з фестивалем «ГогольFest» в Олешківській пустелі «30 із 40», присвячена 30-річчю незалежності України. За словами президента «ГогольFest» Владислава Троїцького, як Мойсей водив 40 років євреїв пустелею, так і Україна вже 30 років іде, лишився ще десяток. Проте представники «Мельпомени» налаштовані оптимістичніше. Директор театру імені Куліша та президент фестивалю Олександр Книга вірить у те, що за ці 30 років країна пройшла шлях на всі 40, тож саме зараз повинен початися розквіт України – тому в межах «Мельпомени» відбудуться 40 різних заходів.

Репертуар фестивальних вистав на різний смак – від класики до сучасних творів. Також будуть і різні формати – театр пластичний, музичний, віршований і інклюзивний. «Було подано понад 50 заявок, ми відібрали 40. Обирали нестандартні проекти, такі, що тим чи іншим чином додадуть до палітри фестивалю нові фарби та залучать до театру якомога більше категорій глядачів», – зазначив Олександр Книга.

До Херсона завітають театри, які ще ніколи не були на «Мельпомені». «Перед оргкомітетом було завдання відібрати реально круті вистави та цікаві невідомі театри. Наприклад, народний драматичний театр із Чернівців уперше приїде до Херсона. Це театр, у якому грають непрофесійні актори, але такого високого рівня народного театру ми ще не бачили. Театр із Ірану взагалі раніше ніколи не був в Україні, свої вистави він уперше презентує саме на “Мельпомені”», – розповіла «Гривні» представниця оргкомітету фестивалю Анастасія Ларіна.

Проте є й такі театри, які не відбирали, а запрошували, хоча вони вже не раз брали участь у фестивалі. Вже вкотре на «Мельпомену Таврії» завітають Дикий театр і Національний академічний драматичний театр імені Франка.

А от вистав херсонського театру цього року в програмі немає. Як зазначив Олександр Книга, вирішили максимально віддати всі театральні майданчики гостям. Хоча планували зробити прем’єру нової імерсивної вистави (вид театру, коли глядач повністю занурений в атмосферу подій, що розгортаються навколо) саме на «Мельпомені», проте це дуже великий проект, який не встигають підготувати до фестивалю. Тож цю прем’єру глядачам представлять у жовтні, в новому сезоні. Також нині на фестивалі не буде вистав у лісі, минулого року лісова сцена була активно задіяна. Регату з нагоди фестивалю теж вирішили не проводити, бо подібний захід відбудеться на День міста, хоча певні цікавинки «з вітрилами» все ж будуть.

Відкриється фестиваль традиційною карнавальною ходою, яка завершиться концертною програмою не на площі перед театром, як завжди, а на набережній на початку проспекту Ушакова. Закриття цього року організатори планують провести на великій сцені театру, це буде яскраве та сучасне дійство з червоною доріжкою та нагородженням лауреатів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів