Росія продовжує спроби втягнути Херсонщину у свій освітній простір

Росія продовжує спроби втягнути Херсонщину у свій освітній простір

Автор: Євген Веселов 24 Червня 2022 13:40

Окупанти послідовно намагаються нав’язати свій гуманітарний порядок денний на захоплених територіях.

Саме на Херсонщині окупант чи не головну увагу, окрім грабунку регіону, приділяє тотальному контролю над освітнім простором. Недарма серед самопроголошених гауляйтерів районів регіону ми зустрічаємо колишніх українських освітян – це і колишня голова управління освіти, культури, молоді і спорту Білозерської громади Ірина Козленкова та колишній директор Бериславського педагогічного фахового коледжу Андрій Костюк. 24 червня стало відомо про призначення заступницею гауляйтера Голої Пристані Юлію Черемісіну, яка раніше очолювала відділ освіти, культури і спорту у Чулаківській громаді.

Також можна згадати і про захвати херсонських ВИШів із призначенням окупантами своїх «ректорів» - Тетяни Томіліної у Херсонському державному університеті та Дмитра Круглого у Херсонській морській державній академії.

ПЕДАГОГІВ ПРИМУШУЮТЬ ДО СПІВПРАЦІ

Нове «керівництво» освіти проводить якусь реорганізацію учбових закладів, в процесі якої змушує педагогів переходити з українських закладів у ці незрозумілі новоутворені окупантські школи і ВНЗ. Тиск на педагогів все більше посилюється, людей змушують писати заяви про прийняття на роботу до захоплених окупантами шкіл та вищих закладів освіти.

Ми вже розповідали, як діяти освітянам у такій ситуації.

Так звана «глава департаменту образования и науки» в окупаційній адміністрації Херсонщини Тетяна Кузьміч заявила, що вже з 1 вересня навчання в школах Херсонщини буде відбуватися за російськими стандартами. До кінця серпня до області мають надійти російські підручники, а вчителі пройдуть «спеціальні курси перепідготовки на території Криму або дистанційно», інформують ЗМІ.

Незважаючи на те, що перспектива поширення освітніх стандартів окупантів має шизофренічний вигляд, нехтувати інтеграційними потугами окупантів щодо окупованих територій не варто. РФ досі не спромоглася ні на що більш-менш притомне в таких спробах виключно через тихий героїчний спротив українських педагогів і управлінців, які залишилися на території, захопленій ворогом. Але вже є не поодинокі випадки викрадень освітян, які не погоджуються на співпрацю з ворогом. На думку окупантів, це має стати сигналом для інших педагогів.

УКРАЇНА ГАРАНТУЄ ПІДТРИМКУ ОСВІТЯНАМ

У той же час українська влада намагається навіть у складних умовах окупації Херсонщини розробляти механізми дистанційного навчання для дітей на окупованих територіях. Також є чітка позиція Міністерства освіти і науки України: освітяни на окупованих територіях продовжать отримувати заробітну плату, якщо вони не співпрацюють з ворогом.

Як повідомив перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський на своїй сторінці у фейсбуці (мовою оригіналу):

«В сфере образования тоже грандиозный кризис. Сейчас по объективным причинам невозможно обозначить сроки освобождения Херсонской области, а к началу учебного года уже нужно начинать организационную подготовку. Мы работаем в направлении внедрения дистанционной системы для наших школьников, но она будет полностью зависеть от доступа к Интернет и его Украинскому сегменту. Сегодня далеко не везде по области он есть даже с учетом того, что весь трафик администрируется орками. Все проблемы может решить только деоккупация, которую Херсонцы ждут каждую минуту своей жизни», - написав Соболевський.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів