Херсонці сплатили 92 мільйони гривень військового збору

Херсонці сплатили 92 мільйони гривень військового збору

Автор: Дарина Лапіна 30 Травня 2024 12:30

У продовж січня-квітня 2024 року платниками податків Херсонщини на фінансування українського війська перераховано 92,1 млн гривень військового збору. Про це повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Сергій Олефіренко.

Це доволі велика сума, якщо дивитись на неї очами платника податків. Вона формується з відрахувань з отриманих доходів, що підлягають оподаткуванню. З 2014 року діє ставка 1,5%. За даними Рахункової палати, за незмінної ставки надходження військового збору зросли в 13,3 раза: з 2,5 млрд грн у 2014 році до 33,7 млрд грн у 2022 році. Однак для країни, яка перебуває у війні, коштів, що акумулюються через військовий збір, недостатньо, щоб забезпечити ЗСУ. Для порівняння, за січень-березень 2024 року платники податків Рівненщини перерахували до держбюджету 181,3 млн грн військового збору. У 2023 році Херсонщина перерахувала понад 300 млн грн військового збору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонський бізнес вимушений платити комуналку за окупантів?

Через це Кабмін розглядає питання збільшення ставки військового збору до 5%.  Більше того, пропонується запровадити його для ФОП на спрощеній системі оподаткування. В уряді розраховують, що підвищення ставки збільшить надходження, за рахунок яких можна фінансувати ЗСУ.

Не стягується військовий збір із грошового забезпечення (не зарплати) військовослужбовців та працівників ЗСУ, Нацгвардії, СБУ, правоохоронних органів, Служби зовнішньої розвідки, ДПСУ, державної охорони, держспецзв’язку. Логіка тут така – якщо працюєш, а не воюєш, то маєш платити. Іншими словами, навантаження на бізнес та працюючих громадян зростатиме.

За розрахунками Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може принести бюджету додатково 90−100 млрд грн на рік. При тому, що міністр фінансів Сергій Марченко прогнозує бюджетний розрив через необхідність збільшення військових видатків на 200 млрд грн.

Видання прогнозує, що до Верховної Ради відповідний законопроєкт може потрапити наприкінці червня — початку липня.

Фото: Віталій Солоний / АрміяInform.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів