«Протезна реабілітація» та допомога у відновленні: Миколаївщина та японська префектура підписали Меморандум про співпрацю

У рамках діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва, 4 грудня начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім та очільник префектури Хіоґо у Японії Сайто Мотохіко підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо допомоги у відновленні на основі Концепції Креативної реконструкції.

Як повідомляє Миколаївська ОВА, Меморандум передбачає, що префектура Хіоґо навчатиме фахівців Миколаївщини у галузі «Протезна реабілітація». Також сторони продовжать обговорення та консультації щодо надання додаткової допомоги у відновленні, включаючи експертну підтримку японських партнерів.

Очільник префектури Сайто Мотохіко висловив сподівання, що їхній досвід стане у пригоді Миколаївській області, щоб подолати наслідки повномасштабного вторгнення.

«Ми солідарні з українським народом. Попри все ваш регіон розвивається і я радий нашій зустрічі, яка на жаль, проходить у дистанційному форматі. Ми створили комітет, в який входять експерти з різних галузей для обговорення можливостей застосування нашого досвіду в Україні. На початку нашої співпраці доволі важливим кроком є узгодження програми впровадження навчання для спеціалістів у сфері протезної реабілітації», – сказав очільник префектури.

За словами Віталія Кіма, незважаючи на значні наслідки від російського вторгнення, Миколаївщина має великий потенціал для відновлення та розвитку.

«Наразі, майже після двох років війни, Миколаївська область – одна з найбільш постраждалих в Україні. Пошкоджено житловий сектор, освітню, медичну та критичну інфраструктуру, дороги та мости. Проте регіон має значний потенціал і ми зацікавлені в тому, щоб зробити все якісно, правильно та на довгі роки. Для цього нам потрібен ваш досвід, щоб не тільки відновлювати, а робити набагато краще, ніж було», – запевнив начальник ОВА.

Також очільник області підкреслив, що перспективними напрямками співпраці можуть бути енергетична та будівельна галузі, відбудова закладів охорони здоров’я, забезпечення жителів області питною водою тощо.

Крім того, він повідомив, що вже є приклад успішної співпраці з Японією. Зокрема, за сприяння Посольства України в Японії Миколаївській області було надано дві установки для очищення води та генератори для їх роботи, а також понад 500 вогнегасників на суму 400 тисяч доларів. Все це успішно працює у Снігурівській територіальній громаді, яка перебувала під окупацією росії та найбільше в області постраждала внаслідок підриву армією рф Каховської гідроелектростанції.

Читайте також: Шотландський Глазго стане побратимом українського Миколаєва

Фото: Миколаївська ОВА

Пов'язані записи

Загинув чоловік, ще одного поранено: ворог вдарив по Антонівці

Окупанти атакували Антонівку. Відомо, що внаслідок ворожих ударів загинув місцевий житель, ще один чоловік отримав поранення. Близько 4-ї години дня Херсонська ОВА повідомила, що про під удар ворожого дрона потрапив…

Подробиці
Ворог обстріляв Херсонщину: пошкоджено ФАП, будинки та електропідстанцію (фото)

Російські терористи продовжують атакувати деокуповані громади правобережжя Херсонщини, зокрема Херсон та передмістя. 15 березня для ударів ворог використав FPV-дрони, артилерію, керовані авіаційні бомби, РСЗВ та безпілотники. Під вогневим ураженням армії…

Подробиці