Шотландський Глазго стане побратимом українського Миколаєва

Шотландський Глазго стане побратимом українського Миколаєва

Автор: Ганна Власенко 04 Декабря 2023 13:00

Рада Глазго запропонувала Миколаєву дружбу та солідарність як містам-побратимам. Голова Ради Сьюзен Ейткен зустрілася з представниками України у Сполученому Королівстві та обговорили певні деталі.

Про подію повідомляє ВВС.

Миколаїв, який постраждав від російських ракетних ударів, був обраний через спільну з Глазго історію суднобудування. 

"Ми віримо, що жителі Глазго будуть готові надати практичну підтримку та допомогу, а також моральну підтримку жителям Миколаєва, оскільки ви працюєте, щоб задовольнити їхні потреби та відновити своє місто серед постійної загрози унаслідок російської агресії", — йдеться у листі ради Глазго.

Міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич зазначив у листі, що побратимство з Глазго було б великою честю.

 «Від імені Миколаївської міської ради та всіх жителів міста-героя Миколаєва маю честь висловити шану всім дружнім людям Глазго, вашій міській раді та ти особисто. Для мене і для нашого міста велика честь розширювати наші міжнародні зв’язки в такий складний для України час, ділитися міжнародним досвідом, щоб відбудувати Миколаїв і якнайшвидше завершити війну», - відповів Сенкевич.

Зазначається, що пропозицію про побратимство буде представлено на повному засіданні Ради Глазго найближчими днями. Радникам буде запропоновано просувати прогрес у підписанні меморандуму про взаєморозуміння та запросити представників українського міста на церемонію в Глазго.

Варто додати, що з 1986 року Глазго був побратимом з російським Ростовом-на-Дону. Проте від 24 лютого 2022 року відносини були припинені.

Нагадаємо, що в березні 2023 року був підписаний Меморандум про взаєморозуміння між Данією та Миколаєвом. Співпрацю між українським містом та Данією Зеленський назвав прикладом ефективної децентралізованої відбудови держави.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів