На лівобережжі Херсонщини окупанти збільшили кількість мобілізаційних пунктів і посилили набір до так званих «добровольчих батальйонів» – Прокудін

На тимчасово окупованих українських територіях росіяни збільшили кількість мобілізаційних пунктів. Їхнє число зросло і на ТОТ Херсонщини, зокрема в Генічеську та Каховці. Загарбники також закінчили формувати списки осіб, яких планують мобілізувати.

Про збільшення кількості мобілізаційних пунктів в Сімферополі, Генічеську, Каховці, Енергодарі та Мелітополі днями повідомила організація «Анти Z». 

«Ми фіксуємо збільшення темпів мобілізації українців на ТОТ України, що є грубим порушенням міжнародного права. 

Згідно джерел організації  «Анти Z», окупанти закінчили формування списків осіб, яких планують мобілізувати, основу даних списків складуть колаборанти колишні працівники правоохоронних органів України, які зрадили присязі.  Далі окупанти перейдуть до членів спортивних організацій та об’єднань.

Ми робимо все, щоб протидіяти мобілізації українців в окупації, але найкращим інструментом запобігання цього є інформаційний розголос», – йдеться в повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія готується мобілізувати українців на окупованій частині країни – британська розвідка

Про збільшення кількості мобілізаційних пунктів на ТОТ Херсонщини нещодавно розповів і начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін в ефірі телемарафону «Єдині новини». 

«Так, вони встановлюють ці палатки незрозумілі, називають це пунктами мобілізації, збирають туди людей. Також росіяни хочуть посилити набір до так званих «добровольчих батальйонів», до яких набирають жителів окупованих наших громад. Кремль поставив задачу місцевим гауляйтерам збільшити кількість місцевих угрупувань хоча б на 10  відсотків. Задачу передано у військкомати, які мають сформувати списки кандидатів. Тому там треш такий відбувається…», – розповів Прокудін.

Окрім цього очільник ХОВА нагадав про ще один злочин росіян – примусову паспортизацію населення на тимчасово окупованих українських територіях.

«Вже два роки, порушуючи всі норми міжнародного права, росія проводить в тимчасово окупованих громадах примусову паспортизацію. У більшості випадків це відбувається під дулом автомата, через тиск, примус, погрози. Тому що зараз без цього «документа» неможливо отримати будь-яку допомогу: чи медичну, чи пенсію, чи виплати, чи гуманітарку. Людям, які не взяли російські паспорти також погрожують, що їх депортують і визнають іноземцями», – повідомив начальник ХОВА.

Він також додав, що люди продовжують виїжджати з окупації.

«Випускають, люди виїжджають. Люди роблять велике коло через тимчасово окупований Крим, росію, Білорусь і заїжджають через Сумську область, Волинську. І ми закликаємо, щоб люди виїжджали з того пекла. Це можливо, є організації, які допомагають нам це робити. Ми вже 67 дітей вивезли тільки з початку року звідти», – розповів Олександр Прокудін.

Фото: мобілізаційні пункти в тимчасово окупованому Сімферополі, «Анти Z».

Пов'язані записи

Укриття у навчальних закладах Херсона: підозру отримав ще один директор будівельної фірми

Розкрито схему привласнення бюджетних коштів, яку розробив директор приватної будівельної фірми, що будувала укриття у навчальних закладах Херсона. Збитки становлять понад 3 млн гривень. Керівник фірми навмисно вказав у звітній…

Подробиці
Хотів заробити на відновленні будинків у Білозерській громаді: підозра керівнику будівельної фірми

Повідомлено про підозру директору будівельної фірми, який навмисно завищував витрати на капремонті приватних будинків у Білозерській громаді. Фігурантом є 31-річний житель Львівської області, повідомляє відділ комунікації поліції Херсонської області. Будучи…

Подробиці