Кабмін має дозволити працювати точкам роздрібного продажу преси, – НСЖУ

Автор: Дарья Мельник 16 Апр. 2020 16:25

У четвер, 16 квітня, Національна спілка журналістів України звернулася з офіційним листом до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням посприяти забезпеченню безперебійного функціонування друкованих ЗМІ в Україні, зокрема, роботі точок роздрібного продажу преси.

До НСЖУ регулярно надходять нарікання видавців, що доступ громадян до важливої інформації про карантин та подолання епідемії коронавірусу  суттєво звужений через закриття кіосків преси. Телеканали та інтернет-медіа не повністю охоплюють аудиторію, яка проживає у регіонах, або не повною мірою висвітлюють регіональну інформацію.

  • В умовах надзвичайної ситуації важливо безперебійно та своєчасно інформувати громадян про першочергові заходи, які вживає місцева влада для подолання епідемії, – зазначає головний редактор газети «МИГ» Геннадій Дерибас із Запоріжжя. – Колективи видань працюють, газети друкуються, а потрапити до читача їм досить складно. Річ у тому, що навіть потужні мережі дистрибуції в Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську згорнули свою діяльність.

Наразі, придбати свіжий випуск газети можливо лише у відділені «Укрпошти» або деяких супермаркетах. При цьому, охоплення цих джерел дистрибуції складає близько 20% від загальної аудиторії. Виходом із ситуації що склалася, може стати поновлення роботи приватних продавців друкованих ЗМІ.

Власники точок роздрібного продажу преси та місцева влада готові забезпечити умови для відкриття та функціонування таких місць з урахуванням дотримання необхідних санітарних та протиепідемічних заходів.

  • У Херсоні підприємство «Союздрук» готове відкрити кіоски з пресою та виконувати соціальну місію в забезпеченні мешканців газетами з достовірними новинами, тим самим підтримувати інформаційну безпеку в прикордонній області. … Представники місцевої влади не проти відкриття мережі кіосків «Преса»», – зауважує видавець газети «Гривна» Михайло Новицький з Херсону – Але вся галузь, яка пов’язана з видавництвом, чекає від Кабміну чіткого розпорядження щодо безперешкодної роботи під час карантину всього виробничого ланцюга.

З метою забезпечення доступу населення України до інформації, Національна спілка журналістів України закликала внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а саме додати «підприємства, які працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точки продажу преси, друкарні, редакції, логістичні підприємства у сфері доставки паперу та друкованих видань» у перелік виключень.

Нагадаємо, що ще 27 березня Кабінет міністрів отримав звернення Української Асоціації Медіа Бізнесу, Національної Спілки Журналістів України, та Асоціації Незалежних Регіональних Видавців України щодо невідкладних заходів для підтримки інформаційної безпеки населення України в умовах карантину, у якому теж йшлося про необхідність дозволу на роботу кіосків преси.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів