Четверо херсонських волонтерів отримали державні нагороди з рук Президента

5 грудня, у Міжнародний день волонтера, четверо небайдужих херсонців отримали відзнаку Президента України «Золоте серце».

Загалом 40 українських волонтерів з різних регіонів були удостоєні державної нагороди з нагоди свята.

У промові під час нагородження Володимир Зеленський звернув увагу на символічність того, що Всесвітній день волонтерів проходить напередодні Дня Збройних сил України, який ми відзначаємо 6 грудня. Адже українські волонтери – це фактично ще один рід військ, гвардія небайдужих, армія активних українців.

«Є два слова, які, на мою думку, коротко та влучно змальовують явище великого волонтерського руху.

Перше слово – те, яке найчастіше вживають волонтери. Всі дев’ять років війни. Як люди, які завжди на зв’язку. Які прочитають повідомлення чи візьмуть слухавку в будь-який час. О другій ночі чи о п’ятій ранку. І, дізнавшись, що комусь потрібна допомога, дізнавшись про ті чи інші потреби, дадуть просту відповідь: «Плюс».

Коротке слово, за яким слідує велика важка робота. Усе, що ви робите задля того, аби цей «плюс» втілився в реальне наше життя. За цим одним словом можуть стояти десятки повідомлень, сотні дзвінків, тисячі кілометрів дороги, години й навіть дні без сну, відпочинку.  

І тоді неодмінно з’являється друге слово. Не заради якого ви живете, але воно є. Воно таке саме просте, але водночас безцінне. Це слово «дякую». Я дякую. «Дякую», яке кажуть вам мільйони людей, яких ви підтримуєте», – зазначив Президент.

Серед тих, хто отримав нагороду «Золоте серце», є й херсонці:

– Олег Акимченков – волонтер громадської організації «Регіональний центр сталого розвитку», Херсон;

Сергій та Анастасія Рибальченки – волонтери, члени громадської організації «Центр гармонійного розвитку особистості «Велет», Херсон;

– Григорій Янченко – волонтер, Херсон.

Вручення нагороди «Золоте серце» херсонцям Анастасії та Сергію Рибальченкам, 5 грудня 2023 р. Фото: ХМВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонець Дядя Гриша став героєм книги «Волонтери: сила небайдужих»

Нагадаємо, державна нагорода України «Золоте серце» була заснована указом Президента України Володимира Зеленського 5 грудня 2022 року за вагомий внесок волонтерів у надання допомоги, здійснення заходів із забезпечення оборони держави та захисту безпеки населення у зв’язку з воєнною агресією РФ.

Минулого року цю нагороду Президент вручив херсонці Ірині Саліховій, співзасновниці Херсонського клубу волонтерів, яка до війни працювала в редакції газети «Гривна», займалася сайтами, наповнювала соціальні мережі та ще тоді приділяла багато уваги волонтерським проєктам. 

Пов'язані записи

Випускниця херсонської школи склала НМТ на 200 балів

НМТ-2026 приніс перший максимальний результат для Херсонської міської територіальної громади. Випускниця спеціалізованої школи №30 Софія Крамаренко отримала 200 балів на національному мультипредметному тесті. Про це повідомило Управління освіти Херсонської міської…

Подробиці
Обстріли Херсонщини за добу: 6 загиблих та 27 поранених

Минулої доби обстріли Херсонщини забрали життя 6 людей. Ще 27 жителів області дістали поранення внаслідок російських атак. Про це повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Під ворожими ударами…

Подробиці