Волонтерці з Херсона Президент особисто вручив відзнаку «Золоте серце»

Волонтерці з Херсона Президент особисто вручив відзнаку «Золоте серце»

Автор: Євген Веселов 31 Декабря 2022 10:20

30 грудня Президент України Володимир Зеленський вручив відзнаку «Золоте серце» Ірині Саліховій, яка започаткувала під час окупації Херсона волонтерську ініціативу «Котики-патріотики», що займається забезпеченням ліками херсонців. Також Ірина вже давно є співзасновницею Херсонського клубу волонтерів, хоча зареєструвалася у реєстрі волонтерів нещодавно.

«Дякую за відзнаку «Золоте серце» вручене персонально мені, хоча насправді це заслуга великої команди «Котики-патріотики» та всіх, хто нам допомагає і допомагав. Хтось із наших волонтерів пішов на фронт, дехто досі у полоні (імен називати не буду з міркувань безпеки), когось, на жаль, ця війна забрала з життя, найстійкіші вигоріли разів 200, але продовжують збирати кошти і завозити ліки й інше необхідне на Херсонщину. Дякую і тим, хто залишається в команді, і тим, хто пішов — все має свій ресурс і інколи цей ресурс не бездонний», - повідомила Ірина на своїй сторінці у Фейсбук.

Вона також повідомила, що наразі з чоловіком знаходиться у Києві, вимушена була виїхати з окупації.

«Якби не коханий, не певна, що була би такою сміливою. Він був моїм янголом-охоронцем, водієм, вантажником і психотерапевтом в окупації, ми разом ховалися по квартирах від окупантів, 4,5 доби вибиралися з окупації, пережили разом з десяток годин допитів різними небратніми службами», - написала волонтерка і подякувала друзям Віталію Захарчуку та Володимиру Багненко за підтримку.

За словами Ірини, за підрахунками партнерів Cтаніслава Трошина та Південної стратегії розвитку, було залучено 12,5 млн грн на підтримку жителів Херсонщини. Близько 4,5-5 млн грн з цієї суми було зібрано краудфандингом.

Ірина щиро дякує родинам людей, котрі і в окупації, і по за нею допомагали в допомагають з логістикою. Імен також вона не називає, бо не певна, що можна.

Вона не втомлюється говорити, що водії, які потрапляють під обстріли, переживають допити і катування — найбільші герої волонтерського руху у цій війні. Вони це роблять не за гроші і подяки, вони пересікають інколи 63 ворожих блокпости, щоб доставити ліки і врятувати життя зовсім незнайомих їм людям.

Вдячність медикам і фармацевтам Херсонщини, які показали, що людське життя варте того, щоб ризикувати.

Також слова подяки співробітникам аптеки «АКС» по вул. Польська, 14 у Одесі, які вже більш ніж пів року пакують ліки по заявкам, з любов‘ю підписують ці заявки для херсонців.

Ірина подякувала Ігорю Цуркану, Наталії Шушлянніковій, які досі у Херсоні, є надійним тилом і представниками Котиків у Херсоні від липня.

До речі, сонячний світшот з написом «Херсон — місто-герой, місто героїв», в якому Ірина отримувала нагороду, - від херсонської журналістки Олени Піменової. Вона з партнером розробили унікальні прінти, які наносять на одяг, посуд та інше, а доходи від продажів йдуть на допомогу різним волонтерам Херсонщини.

Вітаємо Ірину з нагородою! Нам дуже приємно це робити ще й тому, бо ця херсонка з великим золотим серцем до війни працювала в редакції газети «Гривна», займалася сайтами, наповнювала соціальні мережі та ще тоді приділяла багато уваги волонтерським проєктам.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: