Через активні бойові дії в Посад-Покровському Херсонського району було пошкоджено понад 90% будинків. Частину осель повністю знищено. У березні село отримало конструкції для встановлення тимчасового житла – 328 модульних будиночків. Перші такі будиночки вже встановлені на подвір’ях жителів села, чиї оселі зруйновані.
Про надання селу допомоги у вигляді модульних будинків розповів нещодавно начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.
«У Посад-Покровському, котре значно постраждало від російських ударів, для людей, чиє житло зруйноване, встановлять 328 модульних будиночків. Їх надали від шведської служби цивільного захисту зі стратегічних резервів Євросоюзу шляхом реалізації Механізму цивільного захисту ЄС. Також вже розроблені проєкти відбудови громади, у тому числі дитячого садка та амбулаторії», – зазначив очільник області в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
Як повідомляє Чорнобаївська сільська військова адміністрація (до складу Чорнобаївської громади входить Посад-Покровське), село в березні отримало конструкції для встановлення модульних будиночків. Перший будинок уже встановлено на подвір’ї сім’ї Таточенків.
Встановлення модульного будиночку в селі Посад-Покровське. Усі фото: Facebook/Чорнобаївська сільська військова адміністрація
«П’ятеро добровольців з села Посад-Покровське пройшли навчання по збору та встановленню конструкцій. Із 6 по 17 березня щоденно в село заїжджало 20 фур з комплектуючими. 18 березня 2023 року розпочалися роботи по встановленню першого мобільного будиночку. Конструкції будуть встановлюватися на власних присадибних земельних ділянках громадян для індивідуального проживання на період відновлення пошкодженого майна», – ідеться в повідомленні Чорнобаївської СВА.
Конструкція мобільних будинків складається з основної сталевої рами та збірних панелей на даху і з боків. Ці будиночки компактні, універсальні та зручні в зборці – їх можна використовувати багаторазово та в різних ситуаціях. Тобто за потреби вони можуть бути застосовані як спільні кухні, дитячі зони чи медичні кабінети тощо. Конструкції дозволяють їхнє об’єднання в більші модулі.
«Кожна конструкція відповідає нормам міжнародних гуманітарних стандартів з надзвичайних ситуацій і має площу 17,5 кв. метрів, розрахована на 4-5 осіб. До мобільного будинку надається підлога (дерев’яні палети), 5 ліжок з матрацами та постільною білизною, а також електричний обігрівач», – зазначає СВА.
Орієнтовний час зборки такого модульного будинку складає 4 години із залученням 4-5 осіб. Будинки можуть бути покращені й адаптовані як для теплих, так і для холодних погодних умов за допомогою додаткових ізоляційних матеріалів. В умовах нашої зими вони потребують додаткового утеплення та дообладнання обігрівачем.
Тэги: