«Немає жодної вцілілої хати, а деякі не підлягають відновленню». У Правдиному перевіряють рівень руйнації житлового фонду

«Немає жодної вцілілої хати, а деякі не підлягають відновленню». У Правдиному перевіряють рівень руйнації житлового фонду

Автор: Марина Поліщук 23 Февр. 2023 11:40

У Білозерській громаді почали перевіряти рівень руйнації житлового фонду населених пунктів, що входять до складу ОТГ. Першим, куди вирушили спеціалісти, стало село Правдине, яке в Білозерській громаді найбільше постраждало від дій окупантів.

Нагадаємо, що під час окупації населений пункт опинився на лінії фронту та був майже повністю знищений російськими військовими. Тут не залишилося жодного вцілілого будинку, зруйновані всі комунікації. Жителі Правдиного майже рік – від березня 2022-го – живуть без світла, централізованого газо- та водопостачання.

Але відновлення нормальних умов для життя тут триває. Так, на під’їзді до села вже поновлено міст через зрошувальний канал, який окупанти зруйнували на початку листопада минулого року при відступі з правобережної Херсонщини. Продовжуються роботи над відновленням електромережі в селі. А з 14 лютого в Правдиному також працює комісія Білозерської селищної ради з технічного обстеження об’єктів нерухомого майна, пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «А потім вітер подув – і побачили купу трупів». Фоторепортаж із Правдиного

Протягом тижня з-поміж 300 житлових будинків, які підлягають обстеженню, спеціалісти проаналізували 35 будинків, пише bilozerka.info. Вони дійшли висновку, що більша частина осель потребує капітального ремонту через руйнування дахів та стін, а 5% будинків – повністю знищені.

«Те, що російські військові зробили з Правдиним, важко передати словами. У селі немає жодної вцілілої хати, а деякі оселі просто не підлягають відновленню, хоча я розумію, що їхнім власникам важко це сприймати. Більшість будинків потребують повної заміни покрівлі, у тому числі стропильної системи, встановлення нових вікон та дверей. Деякі господарі забили вікна OSB-плитами та накрили дахи плівкою, аби захистити оселі від подальшої руйнації, але, звісно, це все тимчасово», – розповів виданню Микола Трофимюк, спеціаліст відділу ЖКГ Білозерської селищної ради та член зазначеної комісії.


Руйнування в селі Правдине. Усі фото: bilozerka.info

Загалом після деокупації правобережної частини Херсонщини жителі Білозерської громади отримують від благодійників будівельні матеріали для ремонту пошкодженої нерухомості, додає видання. Так, нещодавно до селищної ради надійшло 200 ремонтних комплектів. 45 таких наборів одержали жителі Білозерки, 55 – Правдиного, ще 100 комплектів розподілили між жителями Дніпровського та Кізомису.

Це вже друга партія ремонтних комплектів, які доправили до громади – у січні жителі Білозерської ОТГ отримали 50 ремкомплектів від Херсонської ОВА. Крім того, всі старостати одержали по 1000 OSB-листів. У наявності є ще 3000 листів, за якими можна звернутися в разі потреби до військової адміністрації.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів