Херсонська екологиня розповіла про користь переробки товарів

Автор: Полина Дайнега 09 Сентября 2019 15:48

Ні для кого не є секретом, що екологічний стан Херсонщини з кожним роком погіршується. Дана проблема виникає не тільки через підприємства, які забруднюють повітря, а й через недбайливе ставлення самих мешканців області. Усі ми розуміємо наскільки складна та неприємна ситуація, але виправляти ніхто не поспішає. Саме тому місцеві екологи, волонтери неодноразово влаштовують акції, заходи на яких навчають учасників сортувати сміття, розповідають про негативні наслідки поліетилену та інше.

Однією з активних екологинь Херсона є Ольга Машкова, яка намагається змінити ставлення людей до навколишнього середовища та показати, що бути еко – це модно. Ми поспілкувалися з Ольгою та дізналися багато цікавого.

- Хто ви за професією та чим займалися до вступу проекту «Зелений птах»?

- Мені пощастило здобути подвійну освіту – географія та екологія. Проте більшу частину професійної діяльності я присвятила саме географії, пропрацювавши у Херсонському державному університеті 10 років. Тобто базова освіта – еколога у мене була, але коли обирала професію надала перевагу географії. Я цим займалася й мені подобалось.

- Чому саме екологія? Адже ви могли займатися розвитком туризму на Херсонщині?

- Про екологію та збереження навколишнього середовища я серйозно замислилася тільки після того, як стала багато подорожувати європейськими країнами зі своєю дитиною. Мій син цікавився, чому у нашій країні так брудно і як можна виправити цю ситуацію. Після звільнення з університету зрозуміла, що присвячувати своє життя лише домашнім справам – не про мене і вже зайнялася екологічними питаннями. Спочатку це були екологічні миючі засоби та екокосметика, а вже далі – більше.

- Як опинилися у команді проекту «Зелений птах»?

- Екокосметика – це добре, але мені хотілося розвивати щось таке, чого раніше не було у Херсоні. Більшість людей кажуть, що потрібно відмовитися від використання поліетиленових пакетиків, не смітити і замислюються над альтернативою. Тоді я також почала відвідувати тренінги, де не лише поповнювала скарбницю знань, а й знайшла однодумців. Після приїзду декілька місяців телефонувала різним екоорганізаціям та пропонувала співпрацю. З дирекцією «Зелений птах» ми приблизно місяць вели перемовини. Їх зацікавила моя пропозиція, проте ні вони, ні я раніше з таким не зіштовхувалися та все ж таки вирішили спробувати. Власне так я і стала регіональним представником «Зелений птах» у Херсоні.

- В Україні є достатня кількість організацій, які опікуються екологічним станом. Чим серед них відрізняється «Зелений птах»?

- Вони єдині, хто збирають паперові стаканчики, тетрапак, елапак й роблять з них блокноти, щоденники. Там пишуть скільки стаканчиків пішло на виготовлення даної продукції. Дитина відразу розуміє, що вона внесла свій вклад. Цим вони й відрізняються. Окрім цього, виготовляють фліпчарти, флаєри та навіть вішаки для одягу. Для нас мають надійти альбоми, які також зроблені тільки з екологічних матеріалів. А ось учні Херсонської школи №32 вже отримали перші екологічні щоденники і дуже задоволені.

Проект «Зелений птах» діє на території всієї України?

- Головний офіс знаходиться у Києві. Та й майже усю роботу стосовно переробки, екозаходи вони проводять виключно у столиці. На жаль, регіонами вони не курсують. Тому Херсон перше місто, яке на регіональному рівні створив своєрідне представництво.

- Розкажіть більш детально про переробку товарів. Чи бачили Ви на власні очі процес переробки?

- Я не була у них на заводі, а лише на відеороликах бачила, як «Зелений птах» перероблює сміття. Можливо, я там побуває наприкінці вересня, оскільки їду на виставку до Києва. Ми зараз ведемо перемовини, щоб відвідати виробництво та побачила все на власні очі. Сподіваюся все вийде!

- Як плануєте просувати екоініціативу у Херсоні?

- Віднедавна мені  на думку спала ідея про відкриття власного брокерське агентство «Ecoquality.ua», на полицях якого люди знаходитимуть тільки екологічний товар. Це стосується блокнотів, ручок, щоденників, соломинок для пиття та миючих засобів. Мої подруги Вікторія Коваленко та Олена Шелухіна підтримали і вже на сьогоднішній день ми відкрилися. Ми пропонуємо реалізовувати якісні екологічні товари переважно українського виробництва і надавати послуги з розбробки ecofrendly стратегії для кафе ресторанів інших офісів та навчальних закладів. Орієнтуємося на українського виробника, а якщо не буде аналогу, то закуповуватимемо в іноземних країнах, як наприклад, зубні щітки з бамбука. Хочемо довести, що екосвідомі люди - прогресивні, адже йдуть в ногу із часом.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів