Вода з кранів у Херсоні на Острові на вигляд технічна, а тарифи – як за питну (фото)

Вода з кранів у Херсоні на Острові на вигляд технічна, а тарифи – як за питну (фото)

Автор: Дарина Лапіна 11 Июля 2024 11:45

«Ще досі жовта, непридатна до споживання», – так говорить жителька херсонського мікрорайону Корабел Вікторія про воду, що тече з кранів в її квартирі. Однак за рідину, яка за всіма зовнішніми ознаками є технічною, жителі Острова сплачують, як за нормальну питну.

Чи є різниця в тарифікації оплати послуги водопостачання в мікрорайоні Корабел, зважаючи на якість тамтешньої води з-під крану, «Гривна» запитала у Херсонського водоканалу.

У пресслужбі МКП «ВУВКГ м. Херсона» відповіли, що підприємство забезпечує споживачів питною водою, яка відповідає вимогам нормативних документів.

«Для водопостачання Херсона, в тому числі мікрорайону Корабел вода видобувається з підземних артезіанських свердловин, захищених від поверхневого забруднення.

Хіміко-бактеріологічною лабораторією контролю якості питної води Херсонського водоканалу виконується контроль питної води перед надходженням у водопровідну мережу», - розповіли в пресслужбі комунального підприємства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонці заборгували за воду понад 149 млн гривень: як водоканал планує повертати гроші

На підприємстві наголошують, що Херсонський водоканал надає послугу централізованого водопостачання до точки розмежування балансової належності мереж. А після цієї точки за якість питної води в мережах споживача відповідальність несе обслуговуюча житлова організація або сам споживач.

Що ж до тарифікації, то нарахування за спожиті послуги водоканал здійснює згідно з показниками комерційних або розподільних приладів обліку, а в разі їхньої відсутності – за нормами водоспоживання. Тобто різниці в тарифах залежно від району – немає.

Це підтвердила й жителька мікрорайону Вікторія. Вона розповіла «Гривні», що сплачує за водопровідну воду, як за звичайну питну. Однак, зауважує херсонка, воду з-під крану придатною до споживання назвати не можна. 

«Вода, яка тече з кранів на Острові, не питна, вона технічна. Це й без лабораторних досліджень видно, адже вона має жовтий відтінок. Нормальна прозора вода з кранів на Острові була дуже давно…» - розповіла Вікторія.  

Жінка надіслала нам фото пляшки, в якій відстоює воду, набрану з крану в її квартирі. За три доби на дні пластикової ємності утворився жовто-коричневий осад.

«Навіть відстояну воду пити не можна, я її використовую для поливу квітів. До речі, коли ми із сусідами поливаємо квіти надворі, то від води, що потрапила на асфальт, на дорожньому покритті залишаються також якісь бурі сліди», - поділилася херсонка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсон під вогнем, а містяни висаджують квіти: фоторепортаж із незламного Острова

Херсонка припускає, що жовтий колір та осад вода з кранів на Острові може мати, зокрема, і через стан внутрішніх водопровідних мереж у будинку.

«Стан мереж, а також те, що чимало мешканців виїхали. Буває, що в під’їзді по одному стояку всі квартири пусті. Немає кому зливати ту воду», - каже Вікторія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Жовта і з часточками іржі: херсонці скаржаться на воду з кранів

Водночас Вікторія запевняє, що дефіциту чистої питної води на Острові немає. Зокрема, потребу жителів мікрорайону закривають два нещодавно облаштовані там пункти безкоштовної видачі води. Також на Острові встановлені стаціонарні ємності, які наповнюють питною водою тричі на тиждень.

Як повідомляла «Гривна», усього за один тиждень у херсонському мікрорайоні Корабел відкрили два пункти безкоштовної роздачі питної води. Це підтвердила й Вікторія, також надіславши фото другого пункту, що днями відкрився на Острові. 

Фото: «Гривна».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів