Херсонці заборгували за воду понад 149 млн гривень: як водоканал планує повертати гроші

Херсонці заборгували за воду понад 149 млн гривень: як водоканал планує повертати гроші

Автор: Дарина Лапіна 10 Июля 2024 11:45

Херсонці заборгували за послуги водопостачання та водовідведення понад 149 мільйонів гривень. Таку інформацію «Гривні» повідомили в пресслужбі Херсонського водоканалу, а також розповіли, що планують робити з боржниками.

Станом на 1 червня цього року, заборгованість споживачів МКП «ВУВКГ м. Херсона» складає понад 149 мільйонів гривень. Найбільша сума боргу – 153 001,07 грн.

І якщо раніше на споживачів, що не оплачували вчасно отриману послугу, Херсонський водоканал подавав до суду, то наразі підприємство не веде позовну роботу з боржниками.  

«До початку повномасштабного вторгнення рф фахівці юридичного відділу нашого підприємства системно вели позовну роботу з боржниками. Позовні заяви від МКП «ВУВКГ м. Херсона» приймалися судом до розгляду лише за наявності всіх необхідних документально підтверджених  відомостей про відповідача та оплати держмита.  

Та постановою Кабміну від 5 березня 2022 року №206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану» заборонено стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги, що утворилася після 24 лютого 2022 року з дати початку по дату завершення бойових дій або тимчасової окупації.  

Наразі МКП «ВУВКГ м. Херсона» позовну роботу з боржниками не веде, але після завершення бойових дій та скасування воєнного стану вона буде поновлена», - розповіли в пресслужбі МКП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санкції для боржників: в Херсонській МВА заявили, що списання боргів за комунальні послуги не буде

У разі неможливості оплати боргу в повному обсязі Водоканал пропонує споживачам укладати договори реструктуризації. 

«Для цього власнику помешкання або уповноваженій особі потрібно прибути до одного з пунктів прийому споживачів. Режим роботи пунктів: з понеділка по п’ятницю з 8.00 до 17.00 (обідня перерва з 12.00 до 13.00). При собі мати паспорт та ідентифікаційний код», - пояснили в пресслужбі Херсонського водоканалу.

На підприємстві також зазначають, що кількість платників за послуги зменшилася на 75%. Причиною тому стали форс-мажорні обставини, а саме: початок військової агресії, запровадження воєнного стану в Україні, окупація Херсона, вимушена міграція населення внаслідок бойових дій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після заміни труб жителям Херсонської громади подаватимуть більш якісну воду

Фото: pixabay.com, pexels.com.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів