Спершу затопило, а згодом ще й «прилетіло»: як росіяни двічі зруйнували будинок родини з Херсона

Спершу затопило, а згодом ще й «прилетіло»: як росіяни двічі зруйнували будинок родини з Херсона

Автор: Ян Ярчук 06 Июня 2024 13:30

Родина Козакових одна з тих, яка відчула на собі наслідки підриву росіянами Каховської ГЕС у червні минулого року. Велика вода зруйнувала їхній будинок, стін немає, залишилася лише пінопластова коробка.

Олександр вивіз дружину з сином через декілька тижнів після звільнення Херсона, сам же залишився у місті. Молоде подружжя Козакових жило у Корабельному районі Херсона, мали приватний будинок, на який збирали кошти 10 років. Нині він знищений.

«Гривна» розпитала херсонця про події того дня страшного дня – 6 червня 2023 року, а також про те, у якому стані їхній будинок зараз.

Події того дня розгорталися дуже стрімко, згадує чоловік. Про підрив дамби він дізнався о 5-й годині ранку від знайомої, яка зателефонувала з Канади.

«Я одразу не повірив, встав, зробив собі каву і пішов на річку Кошову подивитися, чи дійсно підіймається рівень. Потік води вже йшов, рівня ще такого великого не було, але течія була потужна. Думаю, а що я можу зробити?! По факту я нічого не можу зробити. Тому зібрався та поїхав на роботу», – зазначає херсонець.

Десь о 2-й годині дня, повернувшись додому, він побачив, що вода у дворі сягнула вже 1,5 метра, була вона й у будинку.

Велика вода затопила будинок родини Козакових по самий дах

Виносити чи рятувати речі чоловік навіть не намагався, бо все ще навіть уявити не міг масштаби трагедії, що вже насувалася. Тому забрав тільки машину та поїхав ночувати до знайомого.

«Вранці, коли я приїхав, то було видно лише сантиметрів 50 даху. Емоції, які відчував, я навіть передати не можу. Ми 10 років жили по квартирах, тільки у 2019 році купили цей дім, це була просто коробка, без вікон, без дверей. Ми за рік відбувалися, заселилися з дружиною, а у 2021 році у нас народилася дитина. Тобто, ми там прожили всього якихось 2 нещасні роки», – з сумом говорить Олександр.

Демонтаж, відновленню не підлягає

Проте справжній шок чоловік відчув вже згодом, коли приїхав додому через декілька днів:

«Відчуття, ніби у будинку був шторм. Я навіть не знаю, як описати. Там просто все один на одному, перевернуто... Так, як будинок старої будови, то глину повимивало і несучі стіни завалилися. Зараз, по факту, стоїть одна пінопластова коробка. Стіни впали в середину. Разом з друзями ми винесли те, що можна було, зачистили й винесли решту на сміття».

Дитяча спальня «до» та «після» затоплення

Представники міської комісії після обстеження повідомили, що будинок 3 категорії. У висновку так і написали: негайний демонтаж або ліквідація об’єкта, розповідає херсонець. Тобто, відновлювати чи реконструювати там нема що.

Олександр подав документи через Дію за програмою «єВідновлення». Як він зазначив, на основі висновків комісії родина може отримати компенсацію у розмірі 1 270 000 гривень. Ці кошти вони можуть витратити на придбання нового житла, або ж відбудувати власне. Однак, як говорить чоловік, отримати компенсацію можна буде лише тоді, коли Херсон вийде з категорії міст, де ведуться бойові дії.

Держава відшкодовує лише за сам будинок, відбудова господарчих споруд – власним коштом.

У червні затопило, а у жовтні – «прилетіло»

6 жовтня 2023 року будинок херсонської родини став ціллю російських військових.

Наслідки російського обстрілу будинку у жовтні 2023 року 

Як зазначив Олександр, мало того, що затопило, так туди ще й «прилетіло» два російські снаряди:

«Коли подзвонили сусіди. І сказали, що був приліт і будинку нема, я навіть собі був подумав: Слава Богу, тепер легше демонтувати. Але коли приїхав, то побачив, що будинок стоїть, а от гаража, бані, паркана, воріт – нема, нічого нема. Я звісно засмутився, але вже, мабуть, не так, як після затоплення. Через день закотив рукава та викликав друзів, почали щось робити, знову перебирати те, що вціліло».

Якщо будувати новий будинок, то у Херсоні

Попри все це родина планує звести новий будинок, після виплати компенсації.

«Ми не хочемо нікуди переїжджати з Херсона, хочемо жити тут. Як тільки налагодиться якесь життя – заберу дитину та дружину», – говорить Олександр.

Наразі чоловік вже рік живе у знайомого. За його словами, за цей час на їхню вулицю повернулася лише одна 70-річна жінка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через рік після теракту Острів знову квітне: історія жительки Херсона про пережиту велику воду (фото, відео)

Родини Козакових – це лише одна з тисяч тих, які стали жертвами дій російських окупантів у червні 2023 року. Та пропри все, херсонці не втрачають надію та будують плани!

Фото надані Олександром Козаковим

 

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів