Гул генераторів і неробочий електротранспорт: як Миколаїв переживає відключення світла

Гул генераторів і неробочий електротранспорт: як Миколаїв переживає відключення світла

Автор: Марина Поліщук 05 Июня 2024 14:30

Робочий тиждень розпочався в Миколаєві з графіків погодинного відключення електроенергії, які постійно супроводжуються ще й аварійними відключеннями через значне перевищення ліміту споживання. Але навіть у таких складних умовах місто живе й працює – усюди чутно гул генераторів, а в повітрі відчувається смог від спаленого пального.

«Ситуація складна, змушені й надалі задіювати "червоні" та "жовті" години графіку ПОГОДИННИХ відключень (ГПВ)», - повідомило 5 червня АТ «Миколаївобленерго» у своєму телеграм-каналі, який веде активно та оперативно сповіщає про всі свої дії.

Виходить, що в місті фактично по 4 години немає світла в споживачів різних черг. Але більшість, як виявилося, готові до труднощів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як миколаївці переживають відключення світла

Майже біля кожного кіоску, магазина, кафе, офісу працює генератор. У жвавих місцях, де багато торгових об’єктів, їхня робота зливається в суцільний гул. Інколи навіть розмовляти телефоном неможливо – нічого не чути, адже так все гуде навколо.

Журналіст «Гривни» був свідком, як тендітна дівчина на підборах вправно заводила генератор, встановлений біля магазину окулярів. Хіба могла вона уявити, що це вміння увійде до кола її обов’язків?!

На ринках у продуктових павільйонах наче потрапляєш в аеродинамічну трубу: настільки багато усіляких приладів різної потужності працює, щоб зберегти продукти в холодильниках.

Як позначиться ситуація на бізнесі, зараз важко прогнозувати, адже немає розуміння, скільки ще працювати в такому режимі, враховуючи спеку. «Годувати» генератори доволі дорого. Залежно від потужності, вони споживають від 1 до 7 літрів пального.

Нейл-майстриня Олена розповідає, що роботу не припиняє, адже вчасно придбала обладнання, що працює на акумуляторах. Воно коштує доволі дорого, але жінка впевнена, що окупиться, адже клієнток «на нігті» вистачає, тому краще продовжувати працювати.

Приватна мініпекарня, до якої навідався журналіст, тепер працює за іншим виробничим графіком, щоби встигати випікати хоча б частину свого традиційного асортименту.

Постійні перебої з електрикою позначилися і на роботі громадського транспорту – трамваї та тролейбуси більшу частину часу на простої. Через це діставатися окремих мікрорайонів стало складніше. Маршрутки, яких теж не вистачає через брак водіїв, переповнені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тариф підвищать із червня: скільки українці платитимуть за електроенергію

Але в цілому життя триває. Аби взимку таких проблем не було, кажуть миколаївці та перевіряють, чи заряджені повербанки й ліхтарі.

На фото: генератори на вулицях Миколаєва, червень 2024 р.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів