Тариф підвищать із червня: скільки українці платитимуть за електроенергію

Тариф підвищать із червня: скільки українці платитимуть за електроенергію

Автор: Ян Ярчук 31 Май 2024 18:10

З 1 червня єдиний тариф на електроенергію для населення становитиме 4,32 грн/кВт. Зазначимо, що до цього українці платили 2,64 грн. Однак у Міністерстві енергетики України зазначили, що це покриває лише третину реальної вартості електроенергії. До того ж на час опалювального сезону діятиме пільговий тариф для тих, хто використовує електроопалювальні установки, «нічний тариф» складатиме 2,16 грн.

Так, 31 травня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про продовження дії положення про покладання спеціальних обов'язків (ПСО) на учасників ринку електроенергії, згідно з яким встановлюється єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів на рівні 4,32 грн/кВт*год до 30 квітня 2025 року.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Глущенко за підсумками засідання, інформують на сторінці Міністерства енергетики України.

«Підвищення тарифу – це складний, але необхідний крок. Мета – не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об'єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси», – зазначив міністр енергетики.

Також зазначається, що протягом опалювального періоду (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки, на рівні 2,64 грн/кВт год (при споживанні ними в цей період до 2000 кВт/год електроенергії на місяць). При цьому «нічний тариф» (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2,16 грн за кВт*год.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, коли в Україні знов застосують графіки відключень

Міністр також додав, що на зміну тарифів вплинули систематичні руйнування енергетичної інфраструктури України. За його словами, в умовах складної економічної ситуації через війну не можна дозволити підвищення ціни на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7,5 грн/кВт*год), але й держава в цих умовах не має можливості утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів. Адже тариф на електроенергію у розмірі 2,64 грн покривав лише третину реальної вартості електроенергії.

«Державна підтримка має бути справедливою і спрямованою на тих, хто дійсно її потребує. Ті, хто не може дозволити оплачувати послуги з електропостачання за новим тарифом, будуть отримувати допомогу від держави – адресні субсидії», – наголосив Герман Глущенко.

За середнього щомісячного споживання електроенергії в обсязі 170 кВт*год, платіжка за електроенергію зросте на 285 гривень.

Фото: pokutivschina.org.ua

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів