Вечорами Херсон горить, димить і палає…

Автор: Антон КОСТЮК 26 Октября 2018 18:51

З приходом осені з дерев активно починає обпадати листя. На думку багатьох мешканців міста, єдиний метод боротьби з цією проблемою – спалювати його. Хоча це робити категорично забороняється.

Мало того, що це протизаконно, адже згідно з Правилами благоустрою, на території населених пунктів заборонено палити відходи, у тому числі й листя. Порушення правил тягне за собою складення адміністративного протоколу та накладення штрафу в розмірі – від 340 до 1700 гривень. Так це ще створює неабиякий дискомфорт мешканцям міста, оскільки в нічний час все оповите «туманом», який виникає через горіння листя.

До редакції «Гривни» звернулася читачка Світлана. «Сморід стоїть з ночі, під ранок дихати нічим. Їхала по проспекту Сенявіна й від переїзду довелося закрити в машині все, оскільки смерділо горілим. Мешканці приватного сектора спалюють все у всіх районах», - висловлює своє обурення жінка.

Натомість, якщо херсонців не лякають такі «великі» штрафи, то їм слід подумати про повітря, яким дихають вони та люди, які їх оточують. Адже лікарі застерігають, що паління листя приводить до значного погіршення самопочуття та наносить значну шкоду навколишньому середовищу.

«Під час горіння листя виділяє багато токсичних речовин – продукти горіння (свинець, мідь, цинк та інші небезпечні речовини). У людей це може викликати такі симптоми, як кашель, біль в легенях, головний біль та задуху. Також горіння листя приводить до забруднення атмосфери», - говорить завідувач приймального відділення міської лікарні ім. Тропіних Сергій Берест.

Окрім шкоди для здоров‘я, спалювання листя може призвести до пожежі, що потягне за собою матеріальні збитки. Про це застерігає ГУ ДСНС у Херсонській області.

«При спалювані трави на присадибних ділянках виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки, особливо у суху та вітряну погоду. Також, дим від вогнищ може надовго зависати у повітрі, при цьому погіршуючи видимість на дорогах. Дуже часто спалення сухої трави переростає у великомасштабні пожежі», - йдеться в офіційному повідомлені відомства.

На фото: горить листя у приватному секторі Херсона по вулиці Качельній (Сорокіна), недалеко від Корабельної площі. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів