Медичний скандал із мертвонародженими в Херсоні: Кулеба вимагає службового розслідування

Автор: Виталий Яшков 19 Сентября 2018 20:34

Мертвонароджених дітей в Херсонській обласній лікарні вважали біосміттям та викидали на звалище. Про це написав уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба.

«В це було важко повірити, коли мені про це розповів батько, дитина якого народилася вчасно, але мертвою. Тому я приїхав до Херсонської обласної клінічної лікарні, щоб особисто переконатися в тому, що лікарня утилізувала мертвонароджених дітей разом з післяопераційними відходами. 
Це нелюдське ставлення, і не існує жодного виправдання такому вчинку. Як можна кинути дитину, вже сформовану, як непотріб, в один ящик з біовідходами? Це неприпустимо!
Головний лікар з більш ніж 20-річним стажем зміг лише вибачитися та зазначив, що це їхня провина, і він не знав, що мертвонароджена дитина не є ПЛОДОМ, і тому повинно бути проведене гідне поховання. І в даній лікарні роками мертвонароджені діти утилізовувалися як медичні відходи. 
Закон говорить про гідне ставлення до мертвонароджених дітей та про гідне поховання. Проте лікарі його роками не дотримувалися. Які зміни в законодавстві ще потрібні, якщо ви й ті, що є, не читаєте і не виконуєте? Є чіткі інструкції й закони, яким необхідно слідувати. Навряд чи ви змогли б зробити таке з власними дітьми. Скільки ще таких випадків по всій країні, про які не повідомляється? 
Я звернувся до губернатора Херсонської області з обов'язковим проведенням службового розслідування щодо даної ситуації та з'ясування, куди йдуть кошти, виділені на такі поховання з місцевого бюджету. А також до Міністерство охорони здоров'я України стосовно відповідних роз’яснень та перевірок в інших регіонах!» - написав Кулеба в «Фейсбуці».

Як повідомляє  «ТСН», на питання уповноваженого з прав дитини, чому це так робиться, керівник лікарні відповів, що мертвонароджених дітей зазвичай віддають батькам. Якщо вони відмовляються - плід закопують разом з іншими біологічними матеріалами.

Грошей на похорон мертвонароджених лікарні не мають.

Читайте також: Маленьких херсонцев будут бесплатно оперировать в Национальном институте сердца

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів