Чим тхнуло в Херсоні: екологи відзвітували, та чи бачив мер їх звіт?

Автор: Виталий Яшков 28 Августа 2018 19:20

На сесію Херсонської міськради, яка відбулася 28 серпня, не прийшов керівник облдепартамента екології Юрій Попутько (на фото вгорі), чим розгнівив очільника Херсона: він дуже хотів почути звіт про причини сморіду, який тижнями дошколяв херсонцям.

Читайте також:  Нюхали мы это, нюхаем и будем нюхать, пока власть в Херсоне не поменяется!

Пан Попутько не забарився з відповідю меру:

«Сьогодні пан Володимир Миколаєнко на сесії Херсонської міської ради висловив думку про незадоволення моєю роботою, як керівника Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації.

Причиною такого висловлювання стала відсутність відповіді від Департаменту на запрошення мера щодо участі у сесії з метою звітування щодо причин смороду у місті. Проте відповідь була, але Володимир Васильович чомусь її не побачив.

Можливо канцелярія вчасно не поінформувала мера, а можливо набагато зручніше не бачити нашу відповідь, оскільки зазначеним листом ми не тільки повідомили причини смороду у місті, але і намагалися вкотре звернути увагу міського голови на екологічні проблеми міста (див. галерею внизу).

Зокрема, поінформували про незадовільний санітарний та екологічний стан міста, про неправомірне поводження з побутовими відходами, несвоєчасний вивіз сміття та наявності великої кількості щурів на території міста, про проблему річки Вірьовчина, а саме торф’яників, які при наявності високих температур та постійного виділення метану, займаються та задимлюють прилеглі райони м. Херсона, про забруднення поверхневих водних об’єктів зливовими дощовими та сніговими водами через чотирнадцять випусків зливової мережі.

Звертаю увагу, що Департамент підпорядковується голові Херсонської обласної державної адміністрації, а не Херсонському міському голові. Хочу нагадати, що у складі Департаменту житлово-комунального господарства Херсонської міської ради є відділ екології до функціональних обов’язків якого, належать здійснення контролю за станом екології міста, проте нагальними екологічними проблемами міста постійно опікується лише Департамент екології та природних ресурсів ХОДА.

Можливо меру все ж таки варто розглянути питання створення виконавчого органу міської ради зі статусом юридичної особи для здійснення повноважень з реалізації державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, з відповідним штатом працівників, а саме: Департаменту екології Херсонської міської ради, який все ж таки забезпечить виконання обов’язків та повноважень передбаченим чинним законодавством.

Також, хочу зазначити, що Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації не є контролюючим органом та не може притягати винних за сморід у місті, але ми зі свого боку зробили все можливе для виявлення винних у цьому порушенні, всі наявні у нас матеріали були передані до поліції, де зараз триває слідство з цього питання» - написав Попутько в «Фейсбуці».

Читайте также: В смрадной проблеме Херсона одни вопросы: может это экологический терроризм?

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів