Фундамент за 5 млн грн: будівництвом трьох амбулаторій на Херсонщині зацікавилися правоохоронці

Автор: Аркадій Ліснічук 20 Августа 2019 10:15

Мільйони виділених коштів, а по факту «нуль» зробленої роботи. Саме так проходить будівництво трьох амбулаторій сімейної практики, які знаходяться на території Херсонської області. Мова йде про Новозбур’ївську, Старозбур’ївську та Чорнобаївську амбулаторії. Загалом, за даними сайту «Prozorro», на їх будівництво було виділено понад 29,4 млн грн.

За півроку будівництва, якщо це можна так назвати, підрядній компанії, яка отримала мільйони гривень бюджетних коштів, вдалося збудувати лише фундамент, паркан та пару стін. Саме через це дані роботи потрапили «під приціл» правоохоронних органів. Про це вчора в ході презентації аудиторського звіту повідомив перший заступник начальника ГУ ДФС у Херсонській області Дмитро Сосинович.

За його словами, в ході перевірки було виявлено, що роботи за вищевказаними об’єктами майже не проводяться. Так, на будівництво Старозбур’ївської амбулаторії вже було витрачено 5 млн грн. Натомість, на фото, які продемонстрував Сосиневич видно, що на місці майбутньої амбулаторії стоїть лише фундамент. На цьому роботи із будівництва припинилися.

Подібна ситуація повторилась й у двох інших випадках. На будівництво амбулаторії у Новій Збур’ївці вже пішло 2,5 млн грн, а із виконаних робіт – лише виритий котлован. На Чорнобаївську амбулаторію виділено 8,5 млн грн, які були витрачені на три стінки й фундамент.

За даними порталу публічних закупівель «Prozorro», перемогу  у тендерах на будівництво даних амбулаторій отримала компанія ТОВ «Нікамегабуд». Всі три тендери об’єднує той факт, що у відкритих торгах участь брало лише дві компанії – ТОВ «Профт буд сістем» та ТОВ «Нікамегабуд» (див. фото нижче).

У всіх трьох випадках компанія-переможець пропонувала більшу ціну, але зрештою це не завадило їй отримувати перемогу у відкритих торгах. В протоколі засідання тендерного комітету йдеться, що другій компанії було відмовлено через те, що її пропозиції не відповідають умовам тендерної документації.

Зрештою у січні цього року департамент будівництва та розвитку інфраструктури Херсонської ОДА уклав договір із «Нікамегабуд» на будівництво трьох амбулаторій. Загальна сума договорів склала понад 24,9 млн грн (12,5 млн грн – Чорнобаївська, 8,9 млн грн – Новозбур’ївська, 8 млн грн – Старозбур’ївська).

За даними порталу «E-Data», вже 11 лютого компанія отримує на свої рахунки понад 6,6 млн грн, які мають піти на будівництво амбулаторій (2,6 млн грн – Чорнобаївська, 1,8 млн грн – Новозбур’ївська, 1,2 млн грн – Старозбур’ївська).

Також запитання викликає й той факт, що компанія, яка була зареєстрована у травні 2018 року вже на початку цього року отримує перемогу у тендерах на території Херсонської області на загальну суму в 42,3 млн грн.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів