Без жодного сумніву можна сказати, що ялинка – головний символ новорічних свят. Напередодні кожного Нового року на вулицях міста з’являються торгові точки, де можна придбати живу ялинку. Також для тих, хто не хоче кожного року витрачатися на нове деревце існує альтернатива – штучна ялинка, яку після свят легко можна прибрати. Скоріше за все, більшість людей вже встановили ялинки у своїх оселях. Тож ми вирішили поцікавитися у херсонців, якій новорічній красуні вони надають перевагу: живій, штучній або ялинці у горщику, яку після новорічних свят можна посадити.

Для того, аби дізнатися думку херсонців ми вирішили провести опитування у соціальній мережі «Фейсбук». Загалом на наші питання погодилося відповісти 323 херсонці. З результатами опитування ви можете ознайомитися на інфографіці:

«Нормальна ялинка, довго простоїть й місця не займає багато. Гілочку від живого деревця ми поставили окремо у вазу, аби у квартирі стояв аромат хвої», - говорить херсонка Катерина Безкровна.

Тепер перейдемо до цін на штучні й живі ялинки. За інформацією Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства, в середньому жива двометрова ялинка буде коштувати 150 – 200 гривень. На штучні новорічні деревця ціни вище майже в 10 разів. В середньому пластикову новорічну красуню, яка простоїть у вашій оселі не один Новий рік, можна придбати за 1500 – 2000 гривень.

Існує популярна думка, що вирубка ялинок шкодить довкіллю. Це дійсно так, але тільки у випадку, якщо ялинка була зрубана незаконно. «Законні» деревця, які помічені біркою та відомість про них є в електронній базі, лісові господарства вирощують на спеціальних плантаціях для подальшого продажу. На місці зрубаних новорічних дерев лісники висаджують нові.

Тому при купівлі справжньої ялинки слід бути уважними, аби не придбати її у браконьєрів. Адже незаконна вирубка дерев сприяє руйнуванню лісів, оскільки замість зрубаного дерева браконьєр навряд чи посадить нове. Перевірити законність ялинки можна на порталі «Yalynka.Info». Ознайомитися з тим, як працює цей сайт ви можете за посиланням.

Звісно, що штучне деревце не потрібно кожного Нового року купувати нове, з нього не сипляться голки, його можна обрати на будь-який смак і воно значно простіше у використані. Проте, на цьому плюси пластикових ялинок закінчуються, оскільки вони більш небезпечні для навколишнього середовища.

Купуючи таке новорічне деревце потрібно розуміти, що воно зроблене з декількох видів пластику та металу, які на відміну від живої ялинки, складніше піддаються переробці. Якщо ж таке новорічне деревце просто викинути на смітник, то воно сотнями років буде розкладатися в землі, цим самим забруднюючи навколишнє середовище. Крім цього, у більшості випадків її роблять з дешевого пластику, що може викликати алергію.

Тэги:

Важно
Херсон
Экология
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів